• +4 0722 783 065
  • info@roadgrandtour.ro

Infernul Muntelui - 18 iunie 2017, Sinaia

Descriere

Cu un răsunător succes anul trecut, competiția de șosea de la Sinaia este deja un bookmark pentru orice iubitor de ciclism.
 
Un traseu greu și frumos, mai ales...spectaculos. Pante abrupte prin zone superbe, coborâri demne de un torent printre clădiri istorice, treceri prin întreg centrul orașului, însuflețit de mii de oameni, care vă vor încuraja în permanență. 

Traseul are o buclă de 7km, pe care o vom parcurge de 10 ori. Vor fi 70 km BINE FĂCUTI. 
Rezervările pentru această cursă s-au încheiat.

Detalii


Se incepe din centrul orasului Sinaia; din zona de start se intra direct in urcarea catre istoricul cartier Furnica. Strada Aosta, prima strada in urcare, este cea mai abrupta, dupa ea continuandu-se prin splendida zona impadurita a Sinaiei, in proximitatea casei lui Nicolae Iorga si a multor altor cladiri interbelice, pana in punctul de altitudine maxima, in apropierea Cabanei Schiori. De aici, traseul coboara prin mijlocul cartierului Furnica, pe langa anexele Castelului Peles, trece pe langa Manastirea Sinaia, Cimitirul Eroilor, Cazinoul Sinaia, Hotelul Palace, ajungand din nou in inima statiunii, pe Bulevardul Carol/DN1, pe care se continua pana in zona de start/finish.

Concurenții vor avea de parcurs 10 tururi a câte 7 km fiecare, în total 70km.

Reguli speciale
  • Când primul concurent va încheia cursa, toți ceilalți se vor opri la prima trecere peste linia de finish, indiferent la câte tururi în spate sunt în acel moment. Ei vor apărea în clasamentul final la distanța la care se află în acel moment. 
  • Plutonul de cicliști nu va fi urmărit cu mașini. Cine dorește să se asigure că o pană sau o defecțiune mecanică nu-l va scoate din cursă, va trebui să-și așeze oameni cu bicicletă sau roți de schimb pe traseu. Alegerea locului pentru acest lucru ramâne la latitudinea sportivilor.

OPEN MASCULIN

OPEN FEMININ


Categorii de vârstă:

MASCULIN

  • <=18
  • 19-29
  • 30-39
  • 40-49
  • 50-59
  • >=60

FEMININ

  • <=18
  • 19-29
  • 30-39
  • 40-49
  • 50-59
  • >=60
Înscrierile se realizeaza doar online și doar în perioada indicată mai jos.

Perioada înscrierilor : 08.03.2017-15.06.2017

Taxa de înscriere/ciclist : 100 lei 

Plata se face prin ordin de plată în contul organizatorului:

Asociatia Judeteana de Ciclism Prahova
IBAN : RO07 BTRL 0300 1205 U449 39XX,
Banca : TRANSILVANIA sucursala Ploiesti. 

În momentul rezervării locului în cursă, vei apărea în lista de participanți corespunzătoare turei pentru care ai optat, cu status-ul NECONFIRMAT. După efectuarea plătii, poate dura în jur de 3 zile până status-ul tau să fie confirmat.
Dacă până la inchiderea înscrierilor, nu ai status-ul CONFIRMAT, nu vei mai putea participa la cursă.

Ridicare Kituri

  • Sambata 17 iunie, in intervalul orar 17-20, Primaria Sinaia
  • Duminica 18 iunie, in intervalul orar 8-10, Primaria Sinaia

Cursa, Duminica 18 iunie

  • ora 10:15 Startul Competitiei
  • ora 12:30 Finalul Competitiei
  • ora 13:30 Premierea tuturor categoriilor in FataPrimariei

Ridicare Kituri

  • Sambata 17 iunie, in intervalul orar 17-20, Sinaia, Primaria Sinaia
  • Duminica 18 iunie, in intervalul orar 8-10, Primaria Sinaia


OPEN MASCULIN EXPERTI

  • LOCUL 1: 1000 lei
  • LOCUL 2: 600lei
  • LOCUL 3: 400 lei

OPEN MASCULIN AMATORI

  • LOCUL 1: 1000 lei
  • LOCUL 2: 600lei
  • LOCUL 3: 400 lei
  • LOCUL 4: 300 lei
  • LOCUL 5: 200 lei
  • LOCUL 6: 100 lei

OPEN FEMININ EXPERTI AMATORI

  • LOCUL 1: 1000 lei
  • LOCUL 2: 600lei
  • LOCUL 3: 400 lei
  • LOCUL 4: 300 lei
  • LOCUL 5: 200 lei
  • LOCUL 6: 100 lei

Toate categoriile de vârstă se premiază cu produse, medalii și diplome. Sportivii amatori care sunt premiați la OPEN, ies automat din premierea din cadrul categoriei de vârstă, dar, în clasamentul general RGT, punctează conform acesteia.

EXPERT - sportiv legitimat peste 17 ani inclusiv, conform liste FRC

Organizatorii isi rezerva dreptul de a verifica listele FRC inainte de fiecare competitie si de a-i trece la categoria corespunzatoare pe toti sportivii care s-au inscris gresit (intentionat sau nu). 

Lista participanților


Nume Prenume Sex Vârstă Nivel Categorie Echipă Confirmat
43 Enache Cristian Masculin 37 Amator Masculin 30-39 Da
43 Boulescu George Masculin 37 Amator Masculin 30-39 Da
43 Fircoiu Cezar Masculin 36 Amator Masculin 30-39 Nu
42 Vasile Claudiu Masculin 24 Amator Masculin 19-29   NENI Cycling Team Nu
44 Enache Dorin Masculin 40 Amator Masculin 40-49 Nu
43 Chiriac Andrei Masculin 34 Amator Masculin 30-39 Nu
45 Munteanu Florin Masculin 56 Amator Masculin 50-59   Bicitalia Da
33 Sandu-Radu Roxana Feminin 37 Amator Feminin 30-39   Daimon Women Cycling Team Da
44 Manitiu Cristian Masculin 40 Amator Masculin 40-49 Nu
44 SANDU Adrian Nicolae Masculin 49 Amator Masculin 40-49   C.S. SPORTUL PENTRU TINE Nu
46 Musat Viorel Masculin 60 Amator Masculin 60+   Bike Nu
43 Mirea Virgil Alexandru Masculin 38 Amator Masculin 30-39 Nu
42 Vladut Alexandru Valentin Masculin 19 Amator Masculin 19-29   BikeXpert Racing Team Nu
45 Gagniuc Gheorghe-Narcis Masculin 51 Amator Masculin 50-59 Nu
44 Morcov Stefan Masculin 44 Amator Masculin 40-49 Da
44 Tiper Alex Masculin 40 Amator Masculin 40-49   Sinaia MTB Racing Team Nu
43 Ionel Ovidiu-Mihai Masculin 31 Amator Masculin 30-39   321sport Da
42 Petrache Alexandru Mihai Masculin 29 Amator Masculin 19-29   Balaceanca.kom Nu
46 Jipa Cezar Masculin 67 Amator Masculin 60+   Edelweiss Da
44 Schuler Razvan Masculin 49 Amator Masculin 40-49   Saint George Maniacs Da
44 Cioara Flaviu-O Masculin 41 Amator Masculin 40-49 Nu
42 Chiran Iulian Masculin 29 Amator Masculin 19-29   TIAB HVAC Nu
43 Giminadis Mihai Masculin 31 Amator Masculin 30-39 Nu
44 Lebu Bogdan Masculin 43 Amator Masculin 40-49   C.S. SPORTUL PENTRU TINE Nu
44 Chisiu Alin Masculin 41 Amator Masculin 40-49 Nu
43 Cujbescu Alexandru Masculin 38 Amator Masculin 30-39 Da
43 Afrasinei Ovidiu Masculin 37 Amator Masculin 30-39 Nu
44 Stefan Constantinescu Masculin 42 Amator Masculin 40-49 Nu
44 Koblicska Dan Masculin 40 Amator Masculin 40-49   Tura de Noapte - DCK Nu
42 Stanila Marius Masculin 28 Amator Masculin 19-29 Nu
45 Neagu Gabriel Masculin 50 Amator Masculin 50-59 Nu
44 Bivol Eduard Masculin 46 Amator Masculin 40-49   Vodafone Cycling team Da
34 Ciufu Lidia Feminin 43 Amator Feminin 40-49 Da
41 Ciufu Mihai-Stefan Masculin 15 Amator Masculin <=18 Da
44 Ciufu Marius Alexandru Masculin 46 Amator Masculin 40-49 Da
44 Buda Ciprian Masculin 49 Amator Masculin 40-49   Daimon Cycling Team-Green Arrows Da
43 Radoi Petrisor Masculin 39 Amator Masculin 30-39 Da
43 Lupu Iustin-Dorin Masculin 33 Amator Masculin 30-39   Roadrunner Team Cluj Da
41 Cojanu Andrei Masculin 18 Amator Masculin <=18   SportGuru BCR Racing Team Da
34 Ceausescu Adriana Feminin 40 Expert Feminin 40-49   CSA Steaua București Da
41 Mirza Octavian Mihai Matei Masculin 13 Amator Masculin <=18 Nu
42 Mihailuc Daniel Masculin 27 Amator Masculin 19-29   PPB_Iasi Nu
33 Butuc Corina Loredana Feminin 35 Amator Feminin 30-39   HC Cycling Team Nu
42 Sarca Radu Masculin 22 Expert Masculin 19-29   C.S. Vointa Cluj Nu
43 Alexandru Catalin Masculin 35 Amator Masculin 30-39 Nu
43 Leonte Cosmin Masculin 39 Amator Masculin 30-39   BikeRehab Racing Team Nu
43 duta dragos Masculin 33 Amator Masculin 30-39 Nu
43 Razvan Gabriel Trofeo Masculin 35 Amator Masculin 30-39   VIWA Vitamin Racing Team Nu
33 Gal Diana Feminin 35 Amator Feminin 30-39   Vodafone Cycling team Nu
46 Nicodin Gheorghe Masculin 60 Amator Masculin 60+ Da
43 Fireteanu Radu Masculin 32 Amator Masculin 30-39 Nu
46 Musat Viorel Masculin 60 Amator Masculin 60+ Da
42 Crismariuc ionut Masculin 26 Amator Masculin 19-29 Nu
43 Dragan Oliver Masculin 36 Amator Masculin 30-39   Explorer Bike Team Da
44 Vintila Liviu Masculin 45 Amator Masculin 40-49 Da
42 stana gheorghe Masculin 25 Amator Masculin 19-29   VeloSport Oradea Da
44 JIANU FLORIN Masculin 40 Amator Masculin 40-49 Nu
43 Serban Ionut Masculin 35 Amator Masculin 30-39 Nu
44 Benea Dragos adrian Masculin 42 Amator Masculin 40-49 Da
46 Derșidan Ioan Cristian Masculin 65 Amator Masculin 60+ Nu
42 Oláh Attila Masculin 28 Amator Masculin 19-29   ACS KSE Tg. Secuiesc Da
44 Marmandiu Sebastian Masculin 43 Amator Masculin 40-49 Nu
41 Pîntea Vlad Valentin Masculin 18 Amator Masculin <=18   A.C.S. Vee Tire Team Nu
42 Acatrinei Norbert Masculin 22 Amator Masculin 19-29 Nu
42 Filip Sebastian Masculin 22 Amator Masculin 19-29 Nu
44 Artenie Remus Masculin 40 Amator Masculin 40-49   PPB_Iasi Nu
43 Stefan Constantin Masculin 31 Amator Masculin 30-39   HC Cycling Team Nu
44 Ilie Dan Cosmin Masculin 41 Amator Masculin 40-49   #EmmedueClub Da
44 Panaitescu Nicusor Masculin 44 Amator Masculin 40-49   C.S.CONPET Cycling Team Da
44 Tcaciuc Sebastian Masculin 42 Amator Masculin 40-49 Da
45 Tuvia Junker Masculin 50 Amator Masculin 50-59   Edelweiss Da
42 Cristian Mihnea Masculin 19 Expert Masculin 19-29   Cs. Olimpia Bucuresti Da
42 daniel crista Masculin 26 Expert Masculin 19-29   CSA Steaua București Nu
43 Mihailescu Alexandru Masculin 31 Amator Masculin 30-39 Da
44 Trofin Octavian Masculin 44 Amator Masculin 40-49   MaxBike Da
43 Dănilă Adrian Masculin 37 Amator Masculin 30-39   PPB_Iasi Nu
44 Mazilu Dan Masculin 41 Amator Masculin 40-49   Freerider Supersonic Team Da
42 Marin Victor Masculin 25 Amator Masculin 19-29   #EmmedueClub Da
33 Campian Roxana Feminin 39 Amator Feminin 30-39   Oracle Cycling Team Da
43 Campian Horatiu-Alin Masculin 38 Amator Masculin 30-39 Da
44 Sporis Augustin Masculin 43 Amator Masculin 40-49 Da
42 Stefan Soare Masculin 26 Amator Masculin 19-29 Nu
42 Radu Cristian Masculin 27 Amator Masculin 19-29 Da
44 Buda Florin Masculin 49 Amator Masculin 40-49 Nu
33 Gheorghiu Elena Feminin 31 Amator Feminin 30-39 Nu
43 Dumitru Florin Masculin 32 Amator Masculin 30-39 Da
43 Paslaru Dorin Masculin 36 Amator Masculin 30-39   BMC - Agroland Nu
33 Danila Maria Feminin 36 Amator Feminin 30-39   Daimon Women Cycling Team Nu
43 Opris-Flutur Ionut Masculin 31 Amator Masculin 30-39 Nu
32 Neagu Emilia Raluca Feminin 29 Amator Feminin 19-29 Nu
43 BAZAVAN RAZVAN Masculin 31 Amator Masculin 30-39 Da
45 Mirza Octavian Mihai Masculin 53 Amator Masculin 50-59 Nu
43 Zsolt Csollany Masculin 32 Amator Masculin 30-39   Roadrunner Team Cluj Nu
43 Vasilescu Florin Masculin 37 Amator Masculin 30-39 Da
42 Istrate Georgian Eduard Masculin 22 Amator Masculin 19-29   #EmmedueClub Da
41 Dumitrescu Gerhard Masculin 18 Expert Masculin <=18   SportGuru BCR Racing Team Da
43 Pomenea Bogdan Masculin 32 Amator Masculin 30-39 Nu
34 DENISA ROMAN Feminin 41 Amator Feminin 40-49   CS Otopeni Da
42 Airinei Adrian Masculin 29 Amator Masculin 19-29   PPB_Iasi Da
43 Popescu Radu Masculin 35 Amator Masculin 30-39   321sport Nu
44 Vasiliu Robert Masculin 44 Amator Masculin 40-49 Da
44 Popa Bogdan Masculin 42 Amator Masculin 40-49 Da
45 Moisa Iulian Masculin 51 Amator Masculin 50-59   Scott Geiger Team Da
43 Cioineag Mihai Masculin 30 Amator Masculin 30-39   SportGuru BCR Racing Team Da
42 MIHALY PETKES Masculin 22 Amator Masculin 19-29   pro racers Nu
43 Olteanu Catalin Masculin 31 Amator Masculin 30-39 Nu
43 Pulpă Alexandru Masculin 36 Amator Masculin 30-39 Nu
43 Butoi Gabriel Masculin 34 Amator Masculin 30-39   C.S. SPORTUL PENTRU TINE Nu
43 perianu vlad gabriel Masculin 30 Amator Masculin 30-39   Surzilor Da
44 Sava Mihail Masculin 42 Amator Masculin 40-49 Da
42 Dragoi Valentin Masculin 24 Amator Masculin 19-29 Nu
42 Catalina Silvian Masculin 29 Amator Masculin 19-29 Da
33 Ferencz Kinga Feminin 39 Amator Feminin 30-39 Da
41 ion marian Masculin 17 Expert Masculin <=18   CS Otopeni Da
42 Plesea Valentin Masculin 24 Expert Masculin 19-29   HC Cycling Team Nu
41 Vasiloiu Valentin Masculin 17 Expert Masculin <=18   ~Petrolul Ploiești~ Da
44 Rosca Razvan Masculin 47 Amator Masculin 40-49 Da
44 Paris Marian-Gelu Masculin 48 Amator Masculin 40-49   VeloPower Focsani Nu
41 Toth-Pal Abel Masculin 16 Amator Masculin <=18   C.S. garage Racing Nu
44 Ciolacu Cristi Masculin 45 Amator Masculin 40-49 Da
34 Ana-Maria Cristina Dobre-Calman Feminin 49 Amator Feminin 40-49   Daimon Women Cycling Team Da
43 Anghelache George Daniel Masculin 34 Amator Masculin 30-39   SportGuru BCR Racing Team Da
41 Porumb George-Andrei Masculin 16 Expert Masculin <=18   Olimpia Bucuresti Da
44 Porumb George Masculin 48 Amator Masculin 40-49 Da
42 baciu iulian Masculin 19 Expert Masculin 19-29   CS Olimpia Da
44 Ulisse Gheduzzi Masculin 46 Amator Masculin 40-49   Scott Geiger Team Da
44 Pascu Dragos Masculin 44 Amator Masculin 40-49 Da
43 Bidilici Cosmin Masculin 33 Expert Masculin 30-39   CSA Steaua București Da
43 Moroiu Adrian Masculin 39 Amator Masculin 30-39 Da
42 Rosoaga Ion Valentin Masculin 25 Expert Masculin 19-29   NoMad MeridaCST Da
43 Rodin Serghei Masculin 33 Amator Masculin 30-39 Da
33 Gageanu Dumitrescu Ana Maria Feminin 30 Amator Feminin 30-39 Da
41 Petcu Andrei Masculin 16 Amator Masculin <=18 Da
43 Cojan Lucian Masculin 36 Amator Masculin 30-39 Nu
41 Cojan Eduard Mihnea Masculin 16 Amator Masculin <=18 Da
42 Marin Cristian Masculin 29 Amator Masculin 19-29   Craiova Cycling Team Da
44 Danciut Ovidiu Masculin 41 Amator Masculin 40-49   BMC - Agroland Nu
43 Doicescu Cristian Iulian Masculin 36 Amator Masculin 30-39   CS EUXIN Constanta Da
43 Manea Florin-Catalin Masculin 31 Amator Masculin 30-39   HC Cycling Team Da
44 Staicu Florian Alin Masculin 42 Amator Masculin 40-49   CraiovaCyclingTeam Nu
44 Ionescu Cristian Masculin 48 Amator Masculin 40-49 Nu
43 Conciu Cristian Masculin 32 Amator Masculin 30-39 Da
42 Vincze Robert Masculin 27 Amator Masculin 19-29   Slatina Cycling Team Da
43 Nichita Mihai Razvan Masculin 36 Amator Masculin 30-39   Vodafone Cycling team Da
42 Grosu Eduard-Michael Masculin 25 Expert Masculin 19-29 Da
43 Bostan Daniel Masculin 31 Amator Masculin 30-39   Vodafone Cycling team Da
43 Corlan Jean Masculin 33 Amator Masculin 30-39 Da
44 Mandeal Mihai Masculin 40 Amator Masculin 40-49 Nu
33 Cecilia Dalvaru Feminin 34 Amator Feminin 30-39   Scott Geiger Team Da
43 Varzaru Laurentiu Masculin 32 Amator Masculin 30-39   Scott Geiger Team Da
43 Andrei Colotelo Masculin 38 Amator Masculin 30-39   Rose Bikes Da
43 Vatra Andrei Masculin 30 Amator Masculin 30-39 Da
43 Radu George Masculin 37 Amator Masculin 30-39   BMC - Agroland Nu
42 Brebulet Andrei Masculin 29 Amator Masculin 19-29 Da
44 Mircea Valentin Masculin 44 Amator Masculin 40-49 Da
44 Sava Adrian Masculin 43 Amator Masculin 40-49 Da
42 Blagoescu Adrian Masculin 22 Amator Masculin 19-29   BMC - Agroland Nu
43 Moraru Catalin Masculin 33 Amator Masculin 30-39   Trek segafredo Nu
41 Bidilici Cristian Masculin 18 Expert Masculin <=18   CSA Steaua București Da
43 Vataselu Vlad Masculin 33 Amator Masculin 30-39   Velo365 Da
42 Amariutei Andrei Masculin 29 Amator Masculin 19-29   Grimpeur Da
42 Ostafe Leonard Emanuel Masculin 21 Amator Masculin 19-29 Nu
41 Grigore Adrian Masculin 16 Expert Masculin <=18   CS Otopeni Da
42 Manolea Daniel Masculin 28 Amator Masculin 19-29 Nu
44 NICULESCU MIHAI RAZVAN Masculin 40 Amator Masculin 40-49   Sinaia MTB Racing Team Da
43 Voicila Georgian Masculin 36 Amator Masculin 30-39 Nu
43 Mircea Marius Masculin 39 Amator Masculin 30-39   Numai Portelanuri Da
42 Rusu Mihail Masculin 29 Amator Masculin 19-29   Cogeme Cycling Club Da
32 Coteață Ana-Maria Estera Feminin 22 Expert Feminin 19-29   SportGuru BCR Racing Team Da
43 Ruzsa Lehel Masculin 38 Amator Masculin 30-39 Da
45 Gheorghita Eugen Masculin 50 Amator Masculin 50-59 Da
42 MATICAN Theodor Masculin 20 Expert Masculin 19-29 Nu
43 Czifra József Masculin 30 Amator Masculin 30-39   ACS KSE Tg. Secuiesc Da
43 Gal Cristian Masculin 38 Amator Masculin 30-39 Da
43 Filip Alex. Masculin 38 Amator Masculin 30-39   Orange Da
43 Beu Vlad Masculin 37 Amator Masculin 30-39 Nu
41 Jitaru Ciprian Masculin 17 Amator Masculin <=18 Nu
43 Bodeanu Silviu Masculin 37 Amator Masculin 30-39   #EmmedueClub Da
44 Craciun Florian-Remus Masculin 42 Amator Masculin 40-49 Da
43 Varzaru Silviu Masculin 32 Amator Masculin 30-39   Scott Geiger Team Da
41 Frunza Mihai Masculin 18 Expert Masculin <=18   Giant Team Romania Da
33 Anna Rodina Feminin 31 Amator Feminin 30-39 Da
43 IONESCU SILVIU Masculin 33 Amator Masculin 30-39 Da
31 Ionescu Andreea Feminin 17 Expert Feminin <=18 Da
41 Dan Mihai Cristian Masculin 18 Expert Masculin <=18   Olimpia Bucuresti Da
41 Furtună Andrei Masculin 18 Expert Masculin <=18   CS. OLIMPIA Da
44 Stefanidis Antonio Masculin 45 Amator Masculin 40-49 Da
41 Urs David Masculin 16 Amator Masculin <=18   VeloSport Oradea Nu
44 Dudoiu Mihai Masculin 41 Amator Masculin 40-49 Da
43 cojocaru cristinel Masculin 36 Amator Masculin 30-39 Nu
43 Gabor Antal Masculin 33 Amator Masculin 30-39 Da
45 Prisecaru Robert Masculin 51 Amator Masculin 50-59 Da
43 Popa Adrian Masculin 39 Amator Masculin 30-39 Da
32 Kalender Nesrin Feminin 23 Amator Feminin 19-29 Nu
43 Mihalache George Cristian Masculin 30 Amator Masculin 30-39 Da
31 Andreea Maria Matei Feminin 15 Expert Feminin <=18 Da
42 Vrabii Andrei Masculin 25 Expert Masculin 19-29 Da
33 Serachitopol Monica Feminin 30 Amator Feminin 30-39   HC Cycling Team Da
44 Savu Tiberiu-Silviu Masculin 41 Amator Masculin 40-49 Nu
43 Teletin Marius Masculin 39 Amator Masculin 30-39   Sinaia MTB Racing Team Da
42 mircea mihai Masculin 21 Amator Masculin 19-29 Nu
44 Neagu Victor Masculin 43 Amator Masculin 40-49 Nu
43 Borduz Tudor Masculin 30 Amator Masculin 30-39 Da
44 Constantin Ion Masculin 43 Amator Masculin 40-49 Da
42 Motzca George Masculin 20 Amator Masculin 19-29   Sinaia MTB Racing Team Da
44 Nadastean Bogdan Masculin 40 Amator Masculin 40-49   BMC - Agroland Nu
44 Gheorghe Marcel Masculin 40 Amator Masculin 40-49   C.S.CONPET Cycling Team Da
44 Vasile Cristian Masculin 42 Amator Masculin 40-49   #EmmedueClub Da
43 Dinu Vlad Masculin 33 Amator Masculin 30-39   #EmmedueClub Da
44 Ciulei Radu Masculin 49 Amator Masculin 40-49   Grimpeur Da
44 Percea Stefan Masculin 40 Amator Masculin 40-49   Ruti3rii Magur3l3 Da
33 Elena Aseeva Feminin 38 Amator Feminin 30-39 Da
42 Leasu Daniel Masculin 24 Amator Masculin 19-29   HC Cycling Team Da
45 BISOC CONSTANTIN Masculin 51 Amator Masculin 50-59   CS EUXIN Constanta Da
44 Costar Mihai Masculin 40 Amator Masculin 40-49 Nu
45 Nichiforescu Marius Masculin 56 Amator Masculin 50-59   CS EUXIN Constanta Da
44 Grigorescu Filip-Ilie Masculin 42 Amator Masculin 40-49   Giant Team Romania Da
46 Tuluc Marian Masculin 61 Amator Masculin 60+ Da
46 Tepes Constantin Marian Masculin 60 Amator Masculin 60+ Da
45 Blid Razvan Masculin 51 Amator Masculin 50-59   HC Cycling Team Da
42 Schmidt Roland Masculin 25 Amator Masculin 19-29   C.S. PRO RACERS SATU MARE Da
42 Grosu Alexandru Masculin 28 Amator Masculin 19-29   BMC - Agroland Nu
42 Istrate Cosmin Masculin 24 Amator Masculin 19-29 Nu
46 Constantinescu Gheorghe Masculin 60 Amator Masculin 60+ Da
42 Bustiuc Razvan Masculin 22 Amator Masculin 19-29   CSM - Veloart Iasi Da
43 Vulpescu Andrei Masculin 34 Amator Masculin 30-39   HC Cycling Team Da
44 Leu Cristian Masculin 41 Amator Masculin 40-49   Craiova Cycling Team Nu
41 Harpau Gabriel Masculin 17 Amator Masculin <=18   Focus Cycling Team Da
42 George Tanase Masculin 28 Amator Masculin 19-29 Da
44 CIOTIC CRISTIAN Masculin 49 Amator Masculin 40-49   CS EUXIN Constanta Nu
42 Eugen Ignat Masculin 24 Amator Masculin 19-29   HC Cycling Team Da
43 Teletin Stefan Masculin 35 Amator Masculin 30-39 Da
44 Barza Laurentiu Masculin 44 Amator Masculin 40-49   Hansgrohe Da
33 Sander Viki Feminin 37 Amator Feminin 30-39   MT RACE Da
43 cosmin obogeanu Masculin 36 Amator Masculin 30-39 Da
41 Cioranu Radu Constantin Masculin 16 Amator Masculin <=18 Da
42 Tache Daniel Masculin 23 Amator Masculin 19-29   HC Cycling Team Da
41 Anghel Marius Gabriel Masculin 17 Amator Masculin <=18   ~Petrolul Ploiești~ Da
41 Tican Cristian Masculin 16 Amator Masculin <=18   ~Petrolul Ploiești~ Da
31 Stancu Maria Ecaterina Feminin 16 Expert Feminin <=18 Da
41 Eduard Stefan Masculin 16 Expert Masculin <=18   CS Otopeni Da
32 Bunea Ruxandra Feminin 28 Amator Feminin 19-29   Daimon Women Cycling Team Nu
44 Ciontu Ionut-Petru Masculin 41 Amator Masculin 40-49 Da
32 Daniela Oancea Feminin 29 Amator Feminin 19-29 Da
43 Lorincz Denes Sandor Masculin 36 Amator Masculin 30-39 Da
44 Poenaru Eugen Masculin 49 Amator Masculin 40-49 Da
42 Robert Georgea Masculin 27 Amator Masculin 19-29 Da
43 Tolbaru Marcel Masculin 39 Amator Masculin 30-39 Da
43 Puiu Mihai Masculin 36 Amator Masculin 30-39   #EmmedueClub Da
43 Dinescu Robert Masculin 37 Amator Masculin 30-39 Da
31 Tontea Roxana Feminin 16 Expert Feminin <=18   CS Olimpia Bucuresti. Da
35 Stan Gabriela Feminin 51 Amator Feminin 50-59   Daimon Women Cycling Team Da
32 Miriam Stan Feminin 20 Expert Feminin 19-29   CS Otopeni Da
41 Stan Emanuel Masculin 18 Expert Masculin <=18   CS Otopeni Da
42 Szabolcs Sebestyén Masculin 25 Expert Masculin 19-29   Tusnad Cycling Team Da
44 Eduard Novak Carol Masculin 41 Expert Masculin 40-49 Da
45 Mihăilescu Gabriel Masculin 52 Amator Masculin 50-59 Da
41 Szilárd Török Masculin 17 Expert Masculin <=18   Novak Cycling Academy Da
41 Péter András Pótsa Masculin 17 Expert Masculin <=18 Da
43 Barna Koréh Masculin 37 Amator Masculin 30-39 Da
42 Racoviteanu Andrei Masculin 23 Amator Masculin 19-29   #EmmedueClub Da
46 Buzatu Constantin Masculin 69 Amator Masculin 60+   CS EUXIN Constanta Da
42 Bács Loránd Masculin 25 Amator Masculin 19-29 Da
32 Lupuj Noemi Feminin 28 Amator Feminin 19-29   Carcover Racing Team Nu
43 Sandu Marc Masculin 37 Amator Masculin 30-39   Focus Cycling Team Da
42 Peter Laszlo Masculin 19 Expert Masculin 19-29   Tusnad Cycling Team Da
41 Stoian Andrei Daniel Masculin 17 Expert Masculin <=18   CSA Steaua București Da
43 Horhoianu Radu Masculin 36 Amator Masculin 30-39   MEDICAL VELO TEAM Nu
43 Frunzeanu Marian Masculin 36 Amator Masculin 30-39   #EmmedueClub Da
44 Sandru Florian Masculin 45 Amator Masculin 40-49 Da
44 Sandru Lucian Masculin 46 Amator Masculin 40-49 Da
43 Nacu Csaba Masculin 35 Amator Masculin 30-39 Da
43 Mihai Andrei Masculin 32 Amator Masculin 30-39   Cycling Team Timisoara Da
43 Aurel Suciu Masculin 39 Amator Masculin 30-39 Nu
43 Costan Radu Masculin 32 Amator Masculin 30-39   Cycling Team Timisoara Da
43 Madaras Attila Masculin 32 Expert Masculin 30-39 Da
43 Kiseleff Adrian Masculin 32 Amator Masculin 30-39 Da
45 Dumitrescu Constantin Masculin 50 Amator Masculin 50-59 Da
44 Achim Ovidiu Masculin 40 Amator Masculin 40-49   Oracle Cycling Team Da
42 Barladianu Alexandru Masculin 29 Amator Masculin 19-29 Nu
43 Gaita Madalin Masculin 31 Amator Masculin 30-39   BMC - Agroland Nu
33 Gaita Camelia Feminin 30 Amator Feminin 30-39   BMC - Agroland Nu
43 Nicolae Mihai Masculin 36 Amator Masculin 30-39   DAIMON cycling Da
41 Negulescu Andrei Masculin 16 Expert Masculin <=18 Da
45 Paraschiv Costica Masculin 56 Amator Masculin 50-59 Da
41 Marcu Adi Masculin 16 Expert Masculin <=18 Da
44 Surducan Dan Masculin 49 Amator Masculin 40-49 Da
43 Scripcariu Lucian Masculin 32 Amator Masculin 30-39   PPB_Iasi Da
43 DAITOIU GABRIEL Masculin 36 Amator Masculin 30-39   #EmmedueClub Da
44 Mihoci George Masculin 48 Amator Masculin 40-49 Da
43 Radu Calin Masculin 38 Amator Masculin 30-39 Nu
43 Nitu Lucian Masculin 35 Amator Masculin 30-39   Edelweiss Nu
33 Puchianu Cristina Feminin 31 Amator Feminin 30-39 Da
42 Emil Dima Masculin 20 Expert Masculin 19-29 Nu
43 Cioineag Mihai Masculin 30 Amator Masculin 30-39   SportGuru BCR Racing Team Nu
43 Boricean Constantin Masculin 34 Amator Masculin 30-39   BCT Da
41 Roska Alin Masculin 16 Amator Masculin <=18 Nu
41 Borz Ovidiu Masculin 17 Amator Masculin <=18 Da
41 Silaghi Gaby Masculin 16 Amator Masculin <=18   Giant Team Romania Da
34 Ileana Albu Feminin 43 Amator Feminin 40-49   Daimon Women Cycling Team Nu
44 Lucretiu Dumitrescu Masculin 46 Amator Masculin 40-49 Da
42 Ficlenescu Ovidiu Masculin 28 Amator Masculin 19-29   Cycling Team Timisoara Da