• +4 0722 783 065
  • info@roadgrandtour.ro

Cursa Dun?rii C?l?r??ene - 12 septembrie 2015, C?l?ra?i

Descriere

Aceast? etap? este parte dintr-un parteneriat RoadGrandTour ?i SmartAtletic.

Va asteptam in weekendul 12-13 septembrie la Calarasi, pentru cea de a doua editie Cursa Dunarii Calarasene. Vor fi doua zile pline de competitie, intr-un cadru natural deosebit. Cursa de sosea e ultima etapa din Road Grand Tour, cea mai importanta competitie de sosea din Romania si va gazdui prima editie a Campionatului National de Tandemuri (prima dupa 1989). Cursa MTB se va desfasura pe un traseu mirific, pe insula cu Plaja Mare, inconjurati de Dunare.

Evenimentul face parte din proiectul “Promovarea patrimoniului natural in zona Dunarii Calarasene prin ecoturism” si este finantat prin POP 2007-2013 si este organizat de Consiliul Judetean Calarasi, prin Centrul Cultural Judetean Calarasi.

Pentru informatii complete legate de intreg evenimentul, accesati:
www.smartatletic.ro/cursadunarii
https://www.facebook.com/cursadunariicalarasene
Rezervările pentru această cursă s-au încheiat.

Detalii



Exper?i

  • Fete (toate sportivele legitimate ?i cele care nu au team? :)

  • B?ie?i < 19 (toti juniorii legitima?i ?i cu un nivel de preg?tire mai avansat)

  • B?ie?i 19+ (toti sportivii legitima?i de la 19 ani in sus, fo?ti sportivi profesioni?ti care ?i-au încheiat de curând activitatea sportiv? ?i cei mai preg?ti?i dintre amatori)



Amatori

  • Fete < 35

  • Fete 35+

  • B?ie?i < 30

  • B?ie?i 30-39

  • B?ie?i 40-49

  • B?ie?i 50+





Note de subsol, dar al naibii de IMPORTANTE:

1.Toate vârstele se refer? la anii pe care îi împline?ti în 2015 (De exemplu, daca e?ti b?iat, amator de tur? lung? ?i împline?ti 30 de ani în decembrie 2015, intri automat la categoria B?ie?i 30-39).
2.ORGANIZATORUL î?I REZERV? DREPTUL de a muta în categoria corect? sportivii care particip? la competi?ie, în baza istoricului sportivului respectiv (oferind, bineînteles, explica?iile cuvenite).
Înscrierile la cursa de sosea se realizeaza doar online, pe www.roadgrandtour.ro

Consiliul Judetean Calarasi, prin Centrul Cultural Judetean Calarasi face posibila o taxa mai mica de participare

Taxa de înscriere/ciclist : 70 lei

ATENTIE!!!
Plata se face prin ordin de plat? în contul SMART ATLETIC

Asociatia Club Sportiv Smart Atletic
IBAN : RO26BACX0000001000689000
Banca : UniCredit Tiriac Bank, Sucursala Nicolae Titulescu.


În momentul rezerv?rii locului în curs?, vei ap?rea în lista de participan?i cu status-ul NECONFIRMAT. Dup? efectuarea pl?tii, poate dura în jur de 3 zile pân? status-ul tau s? fie confirmat.

Pentru inscrieri la celelate probe (MTB, Tandem) accesati:
www.smartatletic.ro/cursadunarii


Programul zilei de 12 septembrie:

8:00-9:30 Preluarea kiturilor de concurs, Esplanda Consiliului Judetean Calarasi (vis-a-vis Hotel Calarasi)

9:45 Sedinta tehnica pe scurt

10:00 START cursa sosea & campionatul national de Tandemuri

12:00 Timp limita Vlad Tepes check-point (km 39)
14:00 Timp limita sosire Calarasi, finish
14:00-14:30 Intrecerea prichindeilor (Str. Slobozia, zona de Start&Finish) – probe de poligon (jaloane, indemanare & slow bike)

14:30/14:45 Festivitatea de premiere

15:30 – pana tarziu in noapte – Fishhhh party, pe Plaja Mare (facem noi cinste cu o portie buna de saramura de crap, cu mamaliguta; si cu trecerea cu bacul)

Pentru informatii complete legate de programul intregului eveniment, accesati:

www.smartatletic.ro/cursadunarii/program
8:00-9:30 Preluarea kiturilor de concurs, Esplanda Consiliului Judetean Calarasi (vis-a-vis Hotel Calarasi)

Fiecare participant va beneficia de urmatoarele produse si servicii:

KIT

  • tricoul oficial

  • numar de concurs

  • cip de cronometrare [integrat in numarul de concurs]

  • bride de plastic pentru prindere numar
    medalie finisher



PRODUSE SI SERVICII

  • o portie de peste cu mamaliguta la finalul cursei

  • puncte de hidratare si revitalizare pe traseu

  • punct tehnic pentru biciclete
    servicii medicale

  • sistem de cronometrare cu cipuri si live results

  • alte produse si servicii – surpriza


La Amatori, vor fi premiate toate categoriile de vârst?. ?i r?sturn?m podiumul astfel:

  • 300 lei - Locul 1

  • 200 lei - Locul 2

  • 100 lei - Locul 3


La categoria Exper?i, Feminin Open, B?ie?i +19 ?i B?ie?i <19, lucrurile vor stau un pic altfel:

  • 400 lei - Locul 1

  • 300 lei - Locul 2

  • 200 lei - Locul 3




IMPORTANT

  • în cazul in care sunt mai pu?in de 7 concurenti înscri?i la startul unei categorii, premiul în bani se va acorda doar locului 1
  • în cazul în care sunt sub 3 concuren?i înscri?i la startul unei categorii, acest? categorie se alipe?te celei imediat urm?toare

Lista participanților


Nume Prenume Sex Vârstă Nivel Categorie Echipă Confirmat
6 Danciu Cristian Masculin 29 Amator   Calarasi Cycling Team Da
6 Ionel Ovidiu-Mihai Masculin 30 Amator Da
7 Viorel Bogdan Matei Masculin 36 Amator Nu
7 holban valeriu Masculin 37 Amator Da
8 Ghioca Sebastian Laurentiu Masculin 42 Amator   Calarasi Cycling Team Da
8 Banescu Liviu Masculin 43 Amator Da
8 IONITA Bogdan Mihai Masculin 48 Amator   C.S. SPORTUL PENTRU TINE Nu
7 Kehaiyan Mihai Masculin 37 Amator Nu
6 Anghelescu Radu-George Masculin 17 Amator Da
7 Taracila Costin Masculin 39 Amator Da
7 Popa Eugen Masculin 39 Amator Da
7 Munteanu Alexandru Masculin 35 Amator Nu
7 Carastoian Cristian Masculin 31 Amator Da
5 Ceau?escu - Szentgyörgyi Adriana Feminin 39 Amator   Road Grand PINK Nu
7 Marcu Eugen Masculin 31 Amator Da
8 Manea Marius Masculin 43 Amator   Calarasi Cycling Team Da
5 Schwarz Ileana Feminin 42 Amator Da
7 Popescu Ionut Masculin 39 Amator Da
8 Trofin Octavian Masculin 43 Amator   MaxBike Da
4 Serachitopol Monica Feminin 29 Amator   Daimon Cycling Team - Green Arrows Da
7 CONSTANTIN FLORIAN DRAGOS Masculin 34 Amator   BIKE REHAB TEAM Nu
7 Antonache Bogdan Masculin 36 Amator   Energy Team Da
6 Mihai Pavel Masculin 16 Amator   Felt Sidi Nu
9 Bituleanu Emil Masculin 55 Amator Da
4 Zapodeanu Anca Feminin 26 Amator   Daimon Cycling Team - Green Arrows Da
7 NITA ION Masculin 31 Amator   Blue Project Nu
8 Leonte Florin Masculin 49 Amator Da
6 Mitrache Alexandru Masculin 19 Amator Nu
7 Radulescu Costel Masculin 33 Amator   Sportatlon Da
6 Potorac Mihai Masculin 26 Amator Da
6 Ceparu Cristian Masculin 28 Amator   Sportatlon Da
2 Dan Mihai Cristian Masculin 17 Expert   Olimpia Bucuresti Da
7 Oprea George Masculin 38 Amator   POWERADE Team - Coca Cola Da
6 Tudorache Cristian Masculin 25 Amator   HC Cycling Team Da
8 Dumitru Valentin Masculin 41 Amator Nu
7 Dumitru Razvan Masculin 39 Amator Nu
8 Prisecaru Robert Masculin 50 Amator Da
8 Baciu Claudiu Masculin 45 Amator   MT RACE Da
7 radoi Petrisor Masculin 38 Amator Da
8 verigeanu catalin victor Masculin 46 Amator   COZIA RACING TEAM Nu
6 Curea Ionut Catalin Masculin 22 Amator Da
8 Porumb George Masculin 47 Amator Da
2 Porumb George-Andrei Masculin 15 Expert   Olimpia Bucuresti Da
7 Pulp? Alexandru Masculin 35 Amator Nu
4 Zodie Aida Feminin 35 Amator   Pegas Triatlon Club Da
6 Catalina Silvian Masculin 28 Amator Da
7 Vataselu Vlad Masculin 32 Amator   Blue Project Da
7 Marin Gabriel Masculin 33 Amator   Sportatlon Da
7 Doicescu Cristian Iulian Masculin 35 Amator   CS EUXIN Constanta Da
7 Buzatu Dan Masculin 39 Amator   C.S. Euxin Constanta Da
8 Popa Bogdan Masculin 41 Amator Da
2 Gache iulian Masculin 19 Expert   C.S Dinamo Nu
7 Rotaru Stefan Masculin 39 Amator Da
8 Buda Ciprian Masculin 48 Amator   Daimon Cycling Team-Green Arrows Da
8 FLORIAN PACIOGA Masculin 48 Amator Da
4 Ciolacu Andreea Teodora Feminin 19 Amator   C.S.Conpet Ploiesti Nu
7 Corsei Alexandru Masculin 32 Amator Da
7 Jecu Daniel Masculin 32 Amator Da
2 Bidilici Andrei Masculin 17 Expert   Olimpia Bucuresti Da
9 paraschiv costica Masculin 55 Amator Nu
5 Martin Adriana Feminin 41 Amator Nu
7 Moroiu Adrian Masculin 38 Amator Da
7 Vladila Cezar Masculin 38 Amator Da
6 Vladila Ovidiu Masculin 29 Amator Da
8 Popa Ovidiu Masculin 42 Amator Nu
8 Plesea Radu Masculin 43 Amator Nu
8 Morcov Stefan Masculin 43 Amator Da
8 Blid Razvan Masculin 50 Amator   HC Cycling Team Da
8 vasile roatis Masculin 47 Amator Nu
6 Stancu Victor Masculin 28 Amator   Bucharest Fixed Nu
5 DENISA ROMAN Feminin 40 Amator Da
8 Dobrescu Radu Masculin 41 Amator Nu
7 Tudor Razvan Masculin 37 Amator Nu
5 Radu Roxana Feminin 36 Amator   KTM Vredestein TEAM Da
7 Preda Cornel Alexandru Masculin 32 Amator   BBB Cycling Team Nu
9 Munteanu Florin Masculin 55 Amator   Bicitalia Da
7 Minca Bogdan Masculin 35 Amator   Energy Team Da
7 blaga radu Masculin 38 Amator Nu
7 Hamdan Ali Masculin 32 Amator Da
7 Gageanu Sorin Masculin 32 Amator Da
7 Bustan Cosmin Masculin 39 Amator Da
3 Dobre Vlad Nicolae Masculin 21 Expert   Tusnad Cycling Team Nu
6 Tomuta Daniel Masculin 30 Amator Nu
2 Cristian Mihnea Masculin 18 Expert Da
7 Achim Ovidiu Masculin 39 Amator Da
4 Grigore Simona - Iuliana Feminin 34 Amator Nu
2 baciu iulian Masculin 18 Expert   CS Olimpia Da
7 Craciunescu Silviu Masculin 39 Amator Da
7 Soare Cristian Masculin 35 Amator Nu
7 Stefancu Andrei Masculin 40 Amator Da
7 Albert Mihai Masculin 31 Amator Nu
6 Stefan Constantin Masculin 30 Amator   Daimon Cycling Team - Green Arrows Da
6 razvan Doica Masculin 30 Amator Nu
7 Marin Lucian Masculin 35 Amator Nu
5 traian dana Feminin 41 Amator Da
7 Serban Alexandru Masculin 38 Amator Da
7 botea traian Masculin 35 Amator Nu
8 Ciolacu Cristi Masculin 44 Amator Nu
5 Negulescu Daniela Feminin 37 Amator Nu
8 Iordache Dragos Masculin 41 Amator Nu
7 Eremia Daniel Masculin 34 Amator Nu
7 CARSTEA Ionel-Cristian Masculin 35 Amator   Slatina Cycling Team Da
8 DONCESCU Iulian Cristian Masculin 49 Amator   Slatina Cycling Team Da
7 marian raiculeanu Masculin 33 Amator Nu
6 mustatea cosmin Masculin 19 Amator Da
6 BAZAVAN RAZVAN Masculin 30 Amator   pluton bikexpert Nu
7 Georgescu Stefan Masculin 39 Amator Nu
7 POPA Daniel Masculin 35 Amator   Slatina Cycling Team Nu
7 Mazilu Dan Masculin 40 Amator Da
7 Chifanescu Andi Masculin 36 Amator Nu
7 Cearnau Adrian Masculin 31 Amator   Plimbaretii Nu
7 Glod Marius Masculin 32 Amator Nu
7 Costan Radu Masculin 31 Amator   Cycling Team Timisoara Nu
8 Lebu Bogdan Masculin 42 Amator   C.S. SPORTUL PENTRU TINE Da
7 Dinu Florin Masculin 35 Amator Nu
8 Stefanidis Antonio Masculin 44 Amator Da
6 Bugoi Valentin Masculin 29 Amator Da
7 Savin Bogdan Masculin 33 Amator Da
7 Pesa Alexandru Masculin 34 Amator Da
9 Tudorici costel Masculin 58 Amator Da
7 Oprea Eduard Masculin 38 Amator Da
4 Oprea Cristina Feminin 35 Amator Da
6 Manea Florin-Catalin Masculin 30 Amator   HC Cycling Team Da
4 Iuga Zora Feminin 29 Amator   Daimon Cycling Team - Green Arrows Nu
7 Sprinceana Radu Ioan Masculin 36 Amator Da
7 Dumitru Florin Masculin 31 Amator Da
2 iliuta dragos Masculin 16 Expert   Cs.Olimpia Bucuresti. Nu
6 Pana Andrei Catalin Masculin 28 Amator Da
7 Bogdan Victor Barbu Masculin 40 Amator Da
7 Sandu Marc Masculin 36 Amator   KTM Vredestein TEAM Da
6 TECU VALENTIN Masculin 24 Amator   Slatina Cycling Team Nu
8 Miron Daniel Florian Masculin 50 Amator   HC Cycling Team Da
3 Anghel Razvan Masculin 20 Expert Da
8 Coman Teodor Masculin 44 Amator Da
6 Eugen Ignat Masculin 23 Amator   HC Cycling Team Da
7 Anton Mihai Paul Masculin 35 Amator   CS EUXIN Constanta Da
7 popescu bogdan Masculin 38 Amator Da
9 Doru Buhas Masculin 51 Amator Da
2 Andrei Furtuna Masculin 17 Expert   Olimpia Da
7 Scarlat Stefan Masculin 33 Amator Nu
7 Popescu Valentin Masculin 35 Amator Da
8 Grigorescu Filip-Ilie Masculin 41 Amator   Giant Team Romania Da
8 Bogdan Stroe Masculin 46 Amator Nu
6 Serban Alexandru Masculin 16 Amator Nu
7 Lazarescu Marius Masculin 35 Amator Da
6 Rusu Mihail Masculin 28 Amator   Cogeme Cycling Club Da
6 Rusu Ionel Masculin 27 Amator Da
8 chioaru mihai Masculin 42 Amator Nu
7 Dumitrescu Gabriel Masculin 37 Amator Da
7 Sarbu Andrei Masculin 40 Amator Da
5 Radu Andreea Feminin 38 Amator Da
1 Miriam Stan Feminin 19 Expert Da
2 Stan Emanuel Masculin 17 Expert   Olimpia Bucuresti Da
1 Andreea Ionescu Feminin 16 Expert Da
8 Militaru Stefan Masculin 41 Amator Da
7 Mihai Andrei Masculin 31 Amator   Cycling Team Timisoara Nu
5 Vasiliu Simona Feminin 40 Amator Da
7 Enache Cristian Masculin 40 Amator   Cycling Team Timisoara Nu
8 Rosca Razvan Masculin 46 Amator Da
5 toma ana maria Feminin 38 Amator Nu
7 Radu Florin Daniel Masculin 37 Amator   C.S. SPORTUL PENTRU TINE Nu
8 Sideri Aurelian Masculin 42 Amator Da
6 Leasu Daniel Masculin 23 Amator   HC Cycling Team Da
7 Baloiu Mihai Masculin 31 Amator Da
6 Oprescu Bogdan Masculin 29 Amator Da
8 Dumitrescu Constantin Masculin 49 Amator Da
6 Brebulet Andrei Masculin 28 Amator Nu
7 Bocioc Sorin Masculin 39 Amator Da
4 Has Diana Feminin 23 Amator   Daimon Cycling Team - Green Arrows Da
7 Samuel Medrea Masculin 33 Amator Nu
7 Ion Dragos Masculin 39 Amator   Team Porsche Nu
7 Truta Ion Sergiu Masculin 37 Amator   Slatina Cycling Team Nu
3 Teodor Rusev Masculin 25 Expert   BULVELO Cycling Team Da
2 Pîrvan Mihai Florin Masculin 19 Expert Da
8 popescu mizzu Masculin 45 Amator Nu
7 Cretu Lucian Masculin 37 Amator Nu
6 Alupoae Dan Mihai Masculin 19 Amator   MausBike Racing Team Da
4 Bunea Ruxandra Feminin 27 Amator   Daimon Cycling Team - Green Arrows Nu
7 Nicolescu Cristian Constantin Masculin 38 Amator Da
6 Ghincea Theodor Masculin 18 Amator Nu
2 Emil Dima Masculin 19 Expert   Giant Team Romania Nu
5 Doncescu mariana Feminin 59 Amator Da
6 Hristov Svetozar Masculin 24 Amator Da
6 Vincze Robert Masculin 26 Amator   Slatina Cycling Team Da
6 Buletin Andrei Masculin 28 Amator Nu
7 Tru?? Ovidiu Florin Masculin 35 Amator Da
6 Gaita Madalin Masculin 30 Amator   Cycling Team Timisoara Nu
7 Ionescu Adrian Masculin 40 Amator Da
5 Nicolae mariana Feminin 48 Amator Nu
7 Valentin HRISTEA Masculin 40 Amator Da
5 Ileana Albu Feminin 42 Amator Da
8 Iordan Cristian Masculin 49 Amator   On2Wheels Da
8 Ulisse Gheduzzi Masculin 45 Amator   Ideal Geiger Team Da
1 Dumitru Irina Feminin 23 Expert Da
3 daniel crista Masculin 25 Expert Da
7 Costache Mihai Masculin 37 Amator Da