Arad x3
15-16 Iunie

RoadGrandTour
  • 11:00
  • Arad
15-16 IUN  2020

Arad x3 - 15-16 Iunie, Arad

O noua cursa, o noua provocare. Dar cum v-ar suna 3 noi curse, 3 noi provocari. Acest lucru vi-l aduce anul acesta Road Grand Tour impreuna cu Consiliul Judetean Arad si Primaria Arad. 

Nu va puteti imagina ce trasee am gasit si ce combinatii de probe am facut....
Incepem sambata dimineata printr-un contratimp individual pe munte, in lungime de 5km, cu o panta medie de 7,2% si maxima de 19%. (gurile rele spun ca mai mult dar s-o lasam asa...)

Primii 100 clasati la acest contratimp se vor califica in Circuitul de Noapte din centrul municipiului Arad. O cursa rapida si spectaculoasa. Durata acestui Criteriu va fi de 1h dupa care se va auzi clopotul ce va anunta ultimele 3 tururi ce circuit. Un tur are 1,77km. 

Duminica dimineata, nici nu s-ar fi putut altfel, avem si proba de fond in lungime de aproximativ 95km, pe traseu putem spune in mare parte plat insa este presarat cu mici pante agresive. 
Contratimpul si fondul sunt etape in Circuitul RGT 2019. 

Rezultate

Lista participanților


Nume Prenume Sex Vârstă Nivel Categorie Echipă Confirmat
43 Mocanu Corneliu Masculin 39 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
42 Benea Sergiu Andrei Masculin 30 Amator Amatori - Masculin 19-29   Velo Team Gherla Nu
44 Leu Cristian Masculin 44 Amator Amatori - Masculin 40-49   Craiova Cycling Team Nu
43 Ionel Ovidiu-Mihai Masculin 34 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
43 Ungur Sorin Masculin 33 Amator Amatori - Masculin 30-39   Drujbarii pe 2 roti Nu
43 Paslaru Dorin Masculin 39 Amator Amatori - Masculin 30-39   Velocitas Da
44 Marinescu Bogdan Masculin 41 Amator Amatori - Masculin 40-49 Da
45 Gagniuc Gheorghe-Narcis Masculin 54 Amator Amatori - Masculin 50-59 Nu
44 Samaon Tibi Masculin 44 Amator Amatori - Masculin 40-49 Nu
43 Barnea Octavian Masculin 34 Amator Amatori - Masculin 30-39   PPB_Iasi Da
43 Marinescu Andrei Masculin 35 Amator Amatori - Masculin 30-39 Nu
44 Veres Janos Masculin 46 Amator Amatori - Masculin 40-49   Car Cover Racing Team Nu
42 Ionita Andrei Masculin 20 Amator Amatori - Masculin 19-29   Sport Competition Da
44 Orban Marius Carol Masculin 50 Amator Amatori - Masculin 40-49 Nu
45 daniel cattapan Masculin 56 Amator Amatori - Masculin 50-59   RCT - Romagna Cycling Team Da
45 Horvath Tiberiu Masculin 53 Amator Amatori - Masculin 50-59   Arad Sailing Team Da
45 Busui Gheorghe Alin Masculin 51 Amator Amatori - Masculin 50-59   Arad Sailing Team Da
41 Dominic Darlea Masculin 17 Amator Amatori - Masculin <=18 Nu
43 Popity Sebastian Masculin 38 Amator Amatori - Masculin 30-39   Expendables Cycling Team Da
43 Buletin Andrei Masculin 32 Amator Amatori - Masculin 30-39   Team Mol Da
41 Truta Paul Masculin 17 Amator Amatori - Masculin <=18 Da
44 Cocindău Bogdan Dacian Masculin 43 Amator Amatori - Masculin 40-49 Nu
22 Coman Bogdan Masculin 29 Elite Elite - Masculin 19+ Da
43 Padure Andrei Masculin 31 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
34 DENISA ROMASCANU Feminin 44 Amator Amatori - Feminin 40-49   CS Otopeni Da
42 Mocuta Alexandru Masculin 21 Amator Amatori - Masculin 19-29 Nu
46 Brunner Andreas Masculin 66 Amator Amatori - Masculin 60+   BikeXpert Racing Team Nu
22 Cristian Mihnea Masculin 22 Elite Elite - Masculin 19+ Nu
42 Csaba Barta Masculin 28 Amator Amatori - Masculin 19-29 Nu
43 perianu vlad gabriel Masculin 33 Amator Amatori - Masculin 30-39   Dinamo Bikexpert racingteam Nu
43 Damian Dan Masculin 40 Amator Amatori - Masculin 30-39   Velocitas Nu
43 Amariutei Andrei Masculin 32 Amator Amatori - Masculin 30-39 Nu
43 Radu George Masculin 40 Amator Amatori - Masculin 30-39   Velocitas Da
44 Caria Ricardo Masculin 42 Amator Amatori - Masculin 40-49   Cycling Team Arad (CTA) Da
44 Mirea Dacian Masculin 47 Amator Amatori - Masculin 40-49 Nu
43 Tilea Cristian Masculin 36 Amator Amatori - Masculin 30-39 Nu
44 Pascu Dragos Masculin 47 Amator Amatori - Masculin 40-49 Nu
43 Mardare Andrei Masculin 35 Amator Amatori - Masculin 30-39   Tura de Noapte - DCK Nu
42 Bandula Sergiu Andrei Masculin 30 Amator Amatori - Masculin 19-29 Nu
42 Verboczky Norbert Valentin Masculin 23 Amator Amatori - Masculin 19-29   Cycling Team Arad Da
44 Truta Mihnea Masculin 48 Amator Amatori - Masculin 40-49 Da
45 Leonte Florin Masculin 53 Amator Amatori - Masculin 50-59   ACS PROCiclism Nu
43 Balici Claudiu Masculin 37 Amator Amatori - Masculin 30-39   Cycle Team Arad Da
43 feke artur Masculin 39 Amator Amatori - Masculin 30-39 Nu
42 MIHALY PETKES Masculin 25 Amator Amatori - Masculin 19-29 Nu
42 Moisil Eugen Masculin 30 Amator Amatori - Masculin 19-29 Da
41 Chirla Leonard Masculin 17 Amator Amatori - Masculin <=18   Clubul Sportiv Gratzu Da
42 Raul Craciun Masculin 21 Amator Amatori - Masculin 19-29   Clubul Sportiv Gratzu Nu
45 Hanganu Emil Masculin 57 Amator Amatori - Masculin 50-59   CS POLITEHNICA Cluj Nu
44 Craciun Florian -Remus Masculin 45 Amator Amatori - Masculin 40-49 Da
42 Schmidt Roland Masculin 28 Amator Amatori - Masculin 19-29   C.S. ProRacers Satu-Mare Da
44 Hermann Kleinpeter Masculin 46 Amator Amatori - Masculin 40-49   Cycling Team Arad Da
43 Dornik Alin Masculin 34 Amator Amatori - Masculin 30-39   Velocitas Nu
45 Mîrza Mihai Octavian Masculin 56 Amator Amatori - Masculin 50-59   Mîrza Octavian Mihai Da
42 Munteanu Constantin Masculin 30 Amator Amatori - Masculin 19-29   Velocitas Timișoara Nu
42 Erli Martin Masculin 20 Amator Amatori - Masculin 19-29 Nu
43 Han Romano Emil Masculin 31 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
12 Coteață Ana-Maria Estera Feminin 25 Elite Elite - Feminin 19+ Da
44 Moldovan Ovidiu Ioan Masculin 43 Amator Amatori - Masculin 40-49 Da
44 Chisiu Alin Masculin 44 Amator Amatori - Masculin 40-49   Cycling Team Arad Nu
41 CORBET jean michel Masculin 1 Amator Amatori - Masculin <=18 Nu
32 Fassel Ingrid Feminin 27 Amator Amatori - Feminin 19-29 Nu
42 Carstescu Ionut Masculin 23 Amator Amatori - Masculin 19-29 Nu
22 Vlad Pacurar Masculin 21 Elite Elite - Masculin 19+ Da
44 Gladca Dragos Masculin 46 Amator Amatori - Masculin 40-49   Societatea Brasoveana pentru Ciclism Nu
42 Sărmaș Daniel Cristian Masculin 26 Amator Amatori - Masculin 19-29   Cycling Team Arad Da
22 Sarca Radu - Stănică Masculin 25 Elite Elite - Masculin 19+   C.S. Vointa Cluj Nu
42 Matesoane Serban Masculin 29 Amator Amatori - Masculin 19-29 Nu
44 Radoi Petrisor Masculin 42 Amator Amatori - Masculin 40-49 Da
45 Bagoly Botond Masculin 52 Amator Amatori - Masculin 50-59 Da
43 Airinei Adrian Masculin 32 Amator Amatori - Masculin 30-39   PPB_Iasi Da
44 Moroiu Adrian Masculin 42 Amator Amatori - Masculin 40-49   Corbii Da
22 daniel crista Masculin 29 Elite Elite - Masculin 19+   CSA Steaua București Da
42 Magureanu Cristian Masculin 30 Amator Amatori - Masculin 19-29 Da
22 Barbu Leonard Masculin 24 Elite Elite - Masculin 19+   CSA Steaua București Da
43 Codrut Neagrau Masculin 32 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
45 Vlad Marius Masculin 53 Amator Amatori - Masculin 50-59   Cycling Team Arad Da
41 Crăciunu Darius Masculin 17 Amator Amatori - Masculin <=18 Da
44 Popa Ionut Masculin 41 Amator Amatori - Masculin 40-49 Da
43 Ficlenescu Ovidiu Masculin 31 Amator Amatori - Masculin 30-39   Velocitas Da
43 Naca Vlad Ionut Masculin 33 Amator Amatori - Masculin 30-39   Carcover Nu
43 Gasser Vlad Masculin 39 Amator Amatori - Masculin 30-39   Cycling Team Arad Da
22 Vasile Claudiu Masculin 27 Elite Elite - Masculin 19+   Cykle Clubben Hjørring Da
42 Dragos Bogdan Masculin 28 Amator Amatori - Masculin 19-29 Da
44 Benfenati Andrea Masculin 41 Amator Amatori - Masculin 40-49   RCT - Romagna Cycling Team Da
43 Luca Torresi Masculin 33 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
43 Nicoara Ioan Alexandru Masculin 35 Amator Amatori - Masculin 30-39   Team Mol Da
43 Vaccari Mattia Masculin 38 Amator Amatori - Masculin 30-39   RCT - Romagna Cycling Team Da
42 Pola Patrick Masculin 24 Amator Amatori - Masculin 19-29   RCT - Romagna Cycling Team Nu
44 Saveliu Florin Gabriel Masculin 41 Amator Amatori - Masculin 40-49   RCT - Romagna Cycling Team Da
42 Bronț Emil Mihai Masculin 29 Amator Amatori - Masculin 19-29 Nu
45 Doru Buhas Masculin 55 Amator Amatori - Masculin 50-59 Da
12 Gageanu Dumitrescu Ana Maria Feminin 33 Elite Elite - Feminin 19+   CSA Steaua București Da
44 Krieb Arthur Masculin 46 Amator Amatori - Masculin 40-49   Cycling Team Arad Da
43 VIERU DAN Masculin 32 Amator Amatori - Masculin 30-39 Nu
45 corrado cristofaletti Masculin 59 Amator Amatori - Masculin 50-59   669seiseinoveTEAM Da
42 Bite Darius Ioan Masculin 23 Amator Amatori - Masculin 19-29 Da
33 Toader Gabriela Feminin 37 Amator Amatori - Feminin 30-39   669seiseinoveTEAM Da
43 Alexandru Bran Masculin 32 Amator Amatori - Masculin 30-39   669seiseinoveTEAM Da
43 SUCIU BOGDAN Masculin 37 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
42 Boboia Nicolae Masculin 27 Amator Amatori - Masculin 19-29 Nu
43 Barbat Coriolan Masculin 35 Amator Amatori - Masculin 30-39   669seiseinoveTEAM Da
43 Budea Daniel Florin Masculin 38 Amator Amatori - Masculin 30-39   Cycling Team Arad Da
43 Tomuta Emanuel Masculin 33 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
44 Luca Gabriel Masculin 43 Amator Amatori - Masculin 40-49   669seiseinoveTEAM Da
44 Edeleni Paul Masculin 41 Amator Amatori - Masculin 40-49 Da
43 Sziki Robert Masculin 38 Amator Amatori - Masculin 30-39 Nu
22 Andrei Ionuț Andrei Masculin 21 Elite Elite - Masculin 19+ Da
21 Dumitru Cristian Dan Masculin 16 Elite Elite - Masculin <=18 Da
43 Albina Gabriel Masculin 37 Amator Amatori - Masculin 30-39   Specialized Romania - ALBINA Da
43 Mereg Rolland Masculin 34 Amator Amatori - Masculin 30-39   Tigrii Albi Da
44 Herte Ciprian Masculin 41 Amator Amatori - Masculin 40-49 Nu
45 Moisa Sergiu Masculin 54 Amator Amatori - Masculin 50-59   Cycling Team Arad Da
32 Dragoş Oana Feminin 27 Amator Amatori - Feminin 19-29 Da
45 Apetre Ilie Masculin 60 Amator Amatori - Masculin 50-59 Da
45 Moise Marian Masculin 56 Amator Amatori - Masculin 50-59 Da
43 Pulpă Alexandru Masculin 39 Amator Amatori - Masculin 30-39   Bulfi's workshop Da
42 Doru Jozsef Petrisor Masculin 24 Amator Amatori - Masculin 19-29 Da
22 petrisor patrick Masculin 21 Elite Elite - Masculin 19+ Nu
44 Csuvár Attila Masculin 44 Amator Amatori - Masculin 40-49 Nu
43 Motoroiu Serban Masculin 35 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
43 Andrei Costachi Masculin 37 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
43 Gruie Andrei Masculin 32 Amator Amatori - Masculin 30-39 Nu
22 Blagoescu Adrian Masculin 25 Elite Elite - Masculin 19+   Devron West Cycling Team Da
21 Dobrin Ioan Masculin 18 Elite Elite - Masculin <=18 Da
22 Chepetan Emil Masculin 24 Elite Elite - Masculin 19+   UVT-Devron West Cycling Team Da
43 Bulf Razvan florin Masculin 32 Amator Amatori - Masculin 30-39   Bulfi's workshop Da
43 Blaj Florin Masculin 33 Amator Amatori - Masculin 30-39   Velocitas Da
43 Costan Radu Masculin 35 Amator Amatori - Masculin 30-39   Cycling Team Timisoara Da
45 Caramfil Mihail Masculin 51 Amator Amatori - Masculin 50-59 Da
41 Cev Alexandru Masculin 16 Amator Amatori - Masculin <=18 Da
43 Scarlat Stefan Masculin 37 Amator Amatori - Masculin 30-39   LUPII Da
44 NEGRUT Cornel Masculin 41 Amator Amatori - Masculin 40-49   ALFA Club Ciclism Barlad Nu
43 Frunzeanu Marian Masculin 39 Amator Amatori - Masculin 30-39   Ploiesti CYCLING Da
22 Crisan Daniel Masculin 28 Elite Elite - Masculin 19+   UVT-Devron West Cycling Team Da
22 Farcas Remus Masculin 32 Elite Elite - Masculin 19+   UVT-Devron West Cycling Team Da
22 Marius Petrache Masculin 33 Elite Elite - Masculin 19+   Devron West Cycling Team Da
33 Petrus Larisa Feminin 40 Amator Amatori - Feminin 30-39   Velocitas Da
22 Nechita Andrei Masculin 32 Elite Elite - Masculin 19+   RCT - Romagna Cycling Team Nu
43 Marin Cristian Masculin 32 Amator Amatori - Masculin 30-39   Craiova Cycling Team Nu
22 Mihai Babaita Masculin 22 Elite Elite - Masculin 19+   UVT-Devron West Cycling Team Da
32 Popity Ioana Alexandra Feminin 29 Amator Amatori - Feminin 19-29 Da
42 Manciu Lucian Masculin 30 Amator Amatori - Masculin 19-29 Da
44 Iorga Radu Masculin 42 Amator Amatori - Masculin 40-49 Da
43 Mircea Cornel Crisan Masculin 40 Amator Amatori - Masculin 30-39 Nu
22 Bidilici Cosmin Masculin 36 Elite Elite - Masculin 19+   CSA Steaua București Da
42 Sandor Andrei Masculin 29 Amator Amatori - Masculin 19-29 Da
44 Barbu Stefan Masculin 48 Amator Amatori - Masculin 40-49   Lexus Bike Team Da
43 Purcari Tiberiu Masculin 31 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
43 Mandici Marian-Traian Masculin 33 Amator Amatori - Masculin 30-39   Velocitas Nu
12 Miriam Stan Feminin 23 Elite Elite - Feminin 19+   CS Otopeni Da
42 Pataki Farkas Masculin 29 Amator Amatori - Masculin 19-29   Velocitas Nu
45 Corrado Tomasi Masculin 55 Amator Amatori - Masculin 50-59 Da
21 Urs David Masculin 19 Elite Elite - Masculin <=18   C.S. Vointa Cluj Da
21 Grigoras Iustin Masculin 18 Elite Elite - Masculin <=18 Da
42 Gherhes Daniel Masculin 21 Amator Amatori - Masculin 19-29 Nu
46 CIURDAR VIRGIL Masculin 61 Amator Amatori - Masculin 60+ Nu
44 Ghetu Dan-Adrian Masculin 42 Amator Amatori - Masculin 40-49   Lupii de stepa Da
45 Banut Tiberiu Masculin 53 Amator Amatori - Masculin 50-59   Velo Team Gherla Nu
41 Dragoiu Stefan Masculin 17 Amator Amatori - Masculin <=18 Da
21 Raducu Luigi Masculin 1 Elite Elite - Masculin <=18   C-S. Petrolul Ploiesti Da
42 Luca Daniel Masculin 21 Amator Amatori - Masculin 19-29 Da
41 Câmpean Cătălin Luca Masculin 1 Amator Amatori - Masculin <=18 Da
41 Eleches Ciprian Masculin 17 Amator Amatori - Masculin <=18   C.S. Vointa Cluj Da
44 Rusinaru Titel-Elvis Masculin 43 Amator Amatori - Masculin 40-49   CS Tibiscus Da