August Rush
31 August

RoadGrandTour
  • 18:30
  • Academia Titi Aur
31 AUG  2020

August Rush - 31 August, Academia Titi Aur

Academia Titi Aur isi va deschide din nou, pentru noi, portile. 

Anul acesta vrem sa iasa ceva si mai frumos si mai spectaculos, o zi-festival dedicata ciclismului.

Ziua va incepe cu concursurile copiilor, asa cum v-am obisnuit, pe categorii de varsta din 2 in doi ani. Dupa o scurtă pauză, va urma cursa adultilor incepand cu ora 18:30. Vor fi 3 probe pentru sportivii amatori masculin si cate doua probe pentru elita masculina si sportivele open feminin. 

Descrierea probelor pe larg se afla in sectiunea Traseu a paginii. La rezervarea locului veti putea alege 1,2 sau 3 curse. De asemenea, in sectiunea Profil->Admin Curse, puteti schimba aceasta alegere pana in momentul inchiderii inscrierilor.

Rezultate

CURSELE ZILEI


1. ELIMINARE 

Cursa feminina va avea loc numai in cazul in care numarul participantelor este minim 10. 

Cursa masculina va avea maxim 60 de participanti si sunt formati din primii 60 sportivi cu inscrierea confirmata pe site. Concurentii pleaca in cursa si dupa 3 tururi de circuit se va elimina la fiecare 1 tur ultimul concurent care trece linia de start. In cazul in care un grup de concurenti se rupe de plutonul fruntas si risca sa fie prins cu un tur din urma de catre pluton, organizatorul isi rezerva dreptul de a elimina tot grupul ramas in urma. 

Sportivii prinsi cu un tur din urma sunt eliminati automat. 

Categoriile care pot participa la aceasta proba sunt: amatori masculin, elita masculina si open feminin


2. SEMIFOND

Concurentii vor parcurge 30 de tururi de circuit. Se va stabili un clasament pe puncte acordatre la sprinturi din 3 in 3 tururi. Sprintul va fi anuntat cu un tur inainte cu clopot. Sportivii prinsi cu un tur din urma sunt eliminati din concurs

Punctajul la sprint va fi urmatorul: 

  • Loc 1 - 5 pct. 
  • Loc 2 - 3 pct. 
  • Loc 3 - 1 pct. 
  • Loc 4 - 1 pct. 

** Sprintul de final se puncteaza dublu (10,6,4,2).

Categoria care poate participa la aceasta proba este: amatori masculin!


3. TUR DE CIRCUIT 

Masculin (amatori + experti: se fac clasamente separate): 

Manse de calificare - 6 serii a cate 10 sportivi, calificare primii 2

Finala - 12 sportivi.

Feminin:

Manse de calificare - 2 serii a cate 10 sportive, calificare primele 5

Finala - 10 sportive

Startul va fi de pe loc.

Pentru a se face si clasament Expert trebuie ca minimum 10 sportivi experti (Juniori+seniori) sa fie la startul concursului. 


IMPORTANT: Puteti schimba cursa/cursele la care participați in Profil-> Admin Curse pana in momentul inchiderii inscrierilor.

Lista participanților - Eliminare


Nume Prenume Sex Vârstă Nivel Categorie Echipă Confirmat
43 Davidescu Costin Masculin 37 Amator Amatori - Masculin 30-39   Drujbarii pe 2 roti Da
45 Gagniuc Gheorghe-Narcis Masculin 54 Amator Amatori - Masculin 50-59 Nu
43 Marinescu Andrei Masculin 35 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
44 Cocindău Bogdan Dacian Masculin 43 Amator Amatori - Masculin 40-49 Nu
43 Mihailescu Alexandru Masculin 34 Amator Amatori - Masculin 30-39 Nu
45 Bistriteanu Dan Masculin 51 Amator Amatori - Masculin 50-59 Nu
44 Trofin Octavian Masculin 47 Amator Amatori - Masculin 40-49   MaxBike Nu
43 Dobre Andrei Masculin 39 Amator Amatori - Masculin 30-39 Nu
32 Zapodeanu Anca Feminin 30 Amator Amatori - Feminin 19-29 Nu
45 Mîrza Mihai Octavian Masculin 56 Amator Amatori - Masculin 50-59   Mîrza Octavian Mihai Nu
44 Huma Adrian Masculin 44 Amator Amatori - Masculin 40-49 Nu
43 Angelescu Florin Masculin 35 Amator Amatori - Masculin 30-39   HC Cycling Team Nu
42 Paraschivoiu Mihai Theodor Masculin 25 Amator Amatori - Masculin 19-29 Nu
43 Nicoara Ioan Alexandru Masculin 35 Amator Amatori - Masculin 30-39   Team Mol Nu
33 Popescu Irina Gabriela Feminin 38 Amator Amatori - Feminin 30-39   Ploiesti CYCLING Nu
12 Ceausescu Adriana Feminin 43 Elite Elite - Feminin 19+ Nu
43 Chicu Marian Masculin 40 Amator Amatori - Masculin 30-39 Nu
45 Caramfil Mihail Masculin 51 Amator Amatori - Masculin 50-59 Da
22 Coman Bogdan Masculin 29 Elite Elite - Masculin 19+   CSA Steaua București Nu
34 DENISA ROMASCANU Feminin 44 Amator Amatori - Feminin 40-49   CS Otopeni Da
46 Musat Viorel Masculin 62 Amator Amatori - Masculin 60+ Nu
43 Cearnau Adrian Masculin 35 Amator Amatori - Masculin 30-39   Plimbaretii Nu
44 Dudoiu Mihai Masculin 44 Amator Amatori - Masculin 40-49   Corbii Da
43 Ionel Ovidiu-Mihai Masculin 34 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
42 Potorac Mihai Masculin 30 Amator Amatori - Masculin 19-29 Nu
44 Moroiu Adrian Masculin 42 Amator Amatori - Masculin 40-49   Corbii Da
42 Marcu Alex Masculin 22 Amator Amatori - Masculin 19-29   Ploiesti CYCLING Da
44 Velicu-Dordea Andrei Masculin 43 Amator Amatori - Masculin 40-49   AfterRace Games Nu
35 Ionita Nicolae Feminin 60 Amator Amatori - Feminin 50-59   test neko 1 Nu
42 Radu Cristian Masculin 30 Amator Amatori - Masculin 19-29 Nu
44 Radoi Petrisor Masculin 42 Amator Amatori - Masculin 40-49 Da
22 Bidilici Cosmin Masculin 36 Elite Elite - Masculin 19+   CSA Steaua București Nu
21 Eduard Stefan Masculin 19 Elite Elite - Masculin <=18 Da
22 Mihai Cristian Dan Masculin 21 Elite Elite - Masculin 19+   C.S Olimpia Bucuresti Da
21 Dumitru Cristian Dan Masculin 16 Elite Elite - Masculin <=18 Da
45 Porumb George Masculin 51 Amator Amatori - Masculin 50-59 Da
43 Mardare Andrei Masculin 35 Amator Amatori - Masculin 30-39   Tura de Noapte - DCK Da
43 Frunzeanu Marian Masculin 39 Amator Amatori - Masculin 30-39   Ploiesti CYCLING Da
22 Andrei Ionuț Andrei Masculin 21 Elite Elite - Masculin 19+ Da
12 Ionescu Andreea Feminin 20 Elite Elite - Feminin 19+   Pluton cyclo team Nu
11 Tontea Roxana Gabriela Feminin 19 Elite Elite - Feminin <=18   Pluton cyclo team Nu
11 Cătineanu Catalina Andreea Feminin 17 Elite Elite - Feminin <=18   Pluton cyclo team Nu
44 Pascu Dragos Masculin 47 Amator Amatori - Masculin 40-49 Da
43 Balaban Lucian Masculin 40 Amator Amatori - Masculin 30-39 Nu
12 Miriam Stan Feminin 23 Elite Elite - Feminin 19+   CS Otopeni Da
43 Bazavan Razvan Masculin 34 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
41 Cismaru Claudiu Masculin 16 Amator Amatori - Masculin <=18   Ploiesti CYCLING Da
22 Barbu Leonard Masculin 24 Elite Elite - Masculin 19+   CSA Steaua București Da
21 Văidian Iustin Ioan Masculin 19 Elite Elite - Masculin <=18   Petrolul Ploiesti Da
34 Vasiliu Simona Feminin 44 Amator Amatori - Feminin 40-49   Rose Bikes Da
12 Coteață Ana-Maria Estera Feminin 25 Elite Elite - Feminin 19+ Nu
41 Crăciunu Darius Masculin 17 Amator Amatori - Masculin <=18 Da
22 Vasiloiu Valentin Masculin 20 Elite Elite - Masculin 19+   Team U Cube 17 Da
44 Traistaru Ionut lucian Masculin 42 Amator Amatori - Masculin 40-49 Nu
43 Marcu Eugen Masculin 35 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
42 Radu Cristian-Florin Masculin 23 Amator Amatori - Masculin 19-29 Da
43 Sandu Marc Masculin 40 Amator Amatori - Masculin 30-39   #noi2Team Da
43 Amariutei Andrei Masculin 32 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
21 Piciu Denis Mattew Masculin 18 Elite Elite - Masculin <=18   CS. PETROLUL PLOIESTI Da
11 Stancu Maria Ecaterina Feminin 19 Elite Elite - Feminin <=18 Da
44 Geambasu Angel Masculin 43 Amator Amatori - Masculin 40-49 Da
21 Dobrin Ioan Masculin 18 Elite Elite - Masculin <=18 Da
21 Harasim Mihnea Masculin 16 Elite Elite - Masculin <=18   Giant Team Romania Da
44 Grigorescu Filip-Ilie Masculin 45 Amator Amatori - Masculin 40-49   Giant Team Romania Da
21 Grigoras Iustin Masculin 18 Elite Elite - Masculin <=18 Da
21 Iacob Alexandru Masculin 17 Elite Elite - Masculin <=18 Nu
43 Neagu Florin Masculin 35 Amator Amatori - Masculin 30-39   Ploiesti CYCLING Nu
43 Georgescu Alex Masculin 34 Amator Amatori - Masculin 30-39   Seven Sport Club Da
43 Doicescu Cristian Iulian Masculin 39 Amator Amatori - Masculin 30-39   CS EUXIN Constanta Nu
41 Caraiani Victor mihai Masculin 17 Amator Amatori - Masculin <=18 Nu
22 Plesea Valentin Masculin 27 Elite Elite - Masculin 19+   CSA Steaua București Da
21 Marcu Adi Masculin 19 Elite Elite - Masculin <=18   Torpedo Zarnesti Nu



Lista participanților - Semifond


Nume Prenume Sex Vârstă Nivel Categorie Echipă Confirmat
43 Davidescu Costin Masculin 37 Amator Amatori - Masculin 30-39   Drujbarii pe 2 roti Da
43 Brebulet Andrei Masculin 32 Amator Amatori - Masculin 30-39 Nu
43 Balea Claudiu Masculin 38 Amator Amatori - Masculin 30-39 Nu
43 Marinescu Andrei Masculin 35 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
44 Manea Marius Masculin 47 Amator Amatori - Masculin 40-49   BELLOTTO Cycling Team Nu
44 Cocindău Bogdan Dacian Masculin 43 Amator Amatori - Masculin 40-49 Nu
43 Mihailescu Alexandru Masculin 34 Amator Amatori - Masculin 30-39 Nu
45 Bistriteanu Dan Masculin 51 Amator Amatori - Masculin 50-59 Nu
44 Popa Robert Masculin 41 Amator Amatori - Masculin 40-49   #EmmedueClub Da
43 Dobre Andrei Masculin 39 Amator Amatori - Masculin 30-39 Nu
45 Mîrza Mihai Octavian Masculin 56 Amator Amatori - Masculin 50-59   Mîrza Octavian Mihai Nu
44 andrei daniel Masculin 45 Amator Amatori - Masculin 40-49 Nu
44 Huma Adrian Masculin 44 Amator Amatori - Masculin 40-49 Nu
43 Angelescu Florin Masculin 35 Amator Amatori - Masculin 30-39   HC Cycling Team Nu
43 Nicoara Ioan Alexandru Masculin 35 Amator Amatori - Masculin 30-39   Team Mol Nu
42 Minulescu Ciprian-Stefan Masculin 30 Amator Amatori - Masculin 19-29 Nu
43 Chicu Marian Masculin 40 Amator Amatori - Masculin 30-39 Nu
45 Caramfil Mihail Masculin 51 Amator Amatori - Masculin 50-59 Da
46 Musat Viorel Masculin 62 Amator Amatori - Masculin 60+ Nu
43 Cearnau Adrian Masculin 35 Amator Amatori - Masculin 30-39   Plimbaretii Nu
44 Dudoiu Mihai Masculin 44 Amator Amatori - Masculin 40-49   Corbii Da
43 Ionel Ovidiu-Mihai Masculin 34 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
42 Potorac Mihai Masculin 30 Amator Amatori - Masculin 19-29 Nu
44 Moroiu Adrian Masculin 42 Amator Amatori - Masculin 40-49   Corbii Da
42 Marcu Alex Masculin 22 Amator Amatori - Masculin 19-29   Ploiesti CYCLING Da
42 Radu Cristian Masculin 30 Amator Amatori - Masculin 19-29 Nu
44 Radoi Petrisor Masculin 42 Amator Amatori - Masculin 40-49 Da
45 Porumb George Masculin 51 Amator Amatori - Masculin 50-59 Da
43 Mardare Andrei Masculin 35 Amator Amatori - Masculin 30-39   Tura de Noapte - DCK Da
43 Frunzeanu Marian Masculin 39 Amator Amatori - Masculin 30-39   Ploiesti CYCLING Da
43 ciuca ovidiu Masculin 35 Amator Amatori - Masculin 30-39 Nu
44 Pascu Dragos Masculin 47 Amator Amatori - Masculin 40-49 Da
43 Bazavan Razvan Masculin 34 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
41 Cismaru Claudiu Masculin 16 Amator Amatori - Masculin <=18   Ploiesti CYCLING Da
43 Moldoveanu Adrian Masculin 39 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
41 Crăciunu Darius Masculin 17 Amator Amatori - Masculin <=18 Da
43 Marcu Eugen Masculin 35 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
42 Matei Stefan Masculin 30 Amator Amatori - Masculin 19-29   SuportBicicleta.ro Da
43 Amariutei Andrei Masculin 32 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
44 Grigorescu Filip-Ilie Masculin 45 Amator Amatori - Masculin 40-49   Giant Team Romania Da
43 Neagu Florin Masculin 35 Amator Amatori - Masculin 30-39   Ploiesti CYCLING Nu
43 Georgescu Alex Masculin 34 Amator Amatori - Masculin 30-39   Seven Sport Club Da
43 Doicescu Cristian Iulian Masculin 39 Amator Amatori - Masculin 30-39   CS EUXIN Constanta Nu
41 Caraiani Victor mihai Masculin 17 Amator Amatori - Masculin <=18 Nu



Lista participanților - Tur de circuit


Nume Prenume Sex Vârstă Nivel Categorie Echipă Confirmat
43 Davidescu Costin Masculin 37 Amator Amatori - Masculin 30-39   Drujbarii pe 2 roti Da
43 Marinescu Andrei Masculin 35 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
44 Manea Marius Masculin 47 Amator Amatori - Masculin 40-49   BELLOTTO Cycling Team Nu
44 Cocindău Bogdan Dacian Masculin 43 Amator Amatori - Masculin 40-49 Nu
43 Mihailescu Alexandru Masculin 34 Amator Amatori - Masculin 30-39 Nu
45 Bistriteanu Dan Masculin 51 Amator Amatori - Masculin 50-59 Nu
43 Dobre Andrei Masculin 39 Amator Amatori - Masculin 30-39 Nu
45 Mîrza Mihai Octavian Masculin 56 Amator Amatori - Masculin 50-59   Mîrza Octavian Mihai Nu
44 Huma Adrian Masculin 44 Amator Amatori - Masculin 40-49 Nu
43 Angelescu Florin Masculin 35 Amator Amatori - Masculin 30-39   HC Cycling Team Nu
42 Paraschivoiu Mihai Theodor Masculin 25 Amator Amatori - Masculin 19-29 Nu
43 Nicoara Ioan Alexandru Masculin 35 Amator Amatori - Masculin 30-39   Team Mol Nu
12 Ceausescu Adriana Feminin 43 Elite Elite - Feminin 19+ Nu
43 Chicu Marian Masculin 40 Amator Amatori - Masculin 30-39 Nu
45 Caramfil Mihail Masculin 51 Amator Amatori - Masculin 50-59 Da
34 DENISA ROMASCANU Feminin 44 Amator Amatori - Feminin 40-49   CS Otopeni Da
46 Musat Viorel Masculin 62 Amator Amatori - Masculin 60+ Nu
43 Dragan Oliver Masculin 39 Amator Amatori - Masculin 30-39   Explorer Bike Team Nu
43 Cearnau Adrian Masculin 35 Amator Amatori - Masculin 30-39   Plimbaretii Nu
44 Dudoiu Mihai Masculin 44 Amator Amatori - Masculin 40-49   Corbii Da
42 Potorac Mihai Masculin 30 Amator Amatori - Masculin 19-29 Nu
41 Bălas Mario Raul Masculin 18 Amator Amatori - Masculin <=18 Da
44 Moroiu Adrian Masculin 42 Amator Amatori - Masculin 40-49   Corbii Da
42 Marcu Alex Masculin 22 Amator Amatori - Masculin 19-29   Ploiesti CYCLING Da
44 Velicu-Dordea Andrei Masculin 43 Amator Amatori - Masculin 40-49   AfterRace Games Nu
34 Velicu-Dordea Miriam Feminin 44 Amator Amatori - Feminin 40-49   AfterRace Games Nu
42 Radu Cristian Masculin 30 Amator Amatori - Masculin 19-29 Nu
44 Radoi Petrisor Masculin 42 Amator Amatori - Masculin 40-49 Da
22 Bidilici Cosmin Masculin 36 Elite Elite - Masculin 19+   CSA Steaua București Nu
21 Eduard Stefan Masculin 19 Elite Elite - Masculin <=18 Da
22 Mihai Cristian Dan Masculin 21 Elite Elite - Masculin 19+   C.S Olimpia Bucuresti Da
21 Dumitru Cristian Dan Masculin 16 Elite Elite - Masculin <=18 Da
41 Motoran David Masculin 12 Amator Amatori - Masculin <=18 Nu
45 Porumb George Masculin 51 Amator Amatori - Masculin 50-59 Da
43 Mardare Andrei Masculin 35 Amator Amatori - Masculin 30-39   Tura de Noapte - DCK Da
43 Frunzeanu Marian Masculin 39 Amator Amatori - Masculin 30-39   Ploiesti CYCLING Da
22 Andrei Ionuț Andrei Masculin 21 Elite Elite - Masculin 19+ Da
12 Ionescu Andreea Feminin 20 Elite Elite - Feminin 19+   Pluton cyclo team Nu
11 Tontea Roxana Gabriela Feminin 19 Elite Elite - Feminin <=18   Pluton cyclo team Nu
11 Cătineanu Catalina Andreea Feminin 17 Elite Elite - Feminin <=18   Pluton cyclo team Nu
44 Pascu Dragos Masculin 47 Amator Amatori - Masculin 40-49 Da
12 Miriam Stan Feminin 23 Elite Elite - Feminin 19+   CS Otopeni Da
43 Bazavan Razvan Masculin 34 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
41 Cismaru Claudiu Masculin 16 Amator Amatori - Masculin <=18   Ploiesti CYCLING Da
22 Barbu Leonard Masculin 24 Elite Elite - Masculin 19+   CSA Steaua București Da
21 Văidian Iustin Ioan Masculin 19 Elite Elite - Masculin <=18   Petrolul Ploiesti Da
34 Vasiliu Simona Feminin 44 Amator Amatori - Feminin 40-49   Rose Bikes Da
41 Bendea Lucian Masculin 19 Amator Amatori - Masculin <=18   C. S. GRATZU-Curierii.Ro Nu
12 Coteață Ana-Maria Estera Feminin 25 Elite Elite - Feminin 19+ Nu
41 Crăciunu Darius Masculin 17 Amator Amatori - Masculin <=18 Da
22 Vasiloiu Valentin Masculin 20 Elite Elite - Masculin 19+   Team U Cube 17 Da
44 Traistaru Ionut lucian Masculin 42 Amator Amatori - Masculin 40-49 Nu
43 Marcu Eugen Masculin 35 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
42 Radu Cristian-Florin Masculin 23 Amator Amatori - Masculin 19-29 Da
43 Sandu Marc Masculin 40 Amator Amatori - Masculin 30-39   #noi2Team Da
43 Amariutei Andrei Masculin 32 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
21 Piciu Denis Mattew Masculin 18 Elite Elite - Masculin <=18   CS. PETROLUL PLOIESTI Da
11 Stancu Maria Ecaterina Feminin 19 Elite Elite - Feminin <=18 Da
21 Dobrin Ioan Masculin 18 Elite Elite - Masculin <=18 Da
21 Harasim Mihnea Masculin 16 Elite Elite - Masculin <=18   Giant Team Romania Da
44 Grigorescu Filip-Ilie Masculin 45 Amator Amatori - Masculin 40-49   Giant Team Romania Da
21 Grigoras Iustin Masculin 18 Elite Elite - Masculin <=18 Da
21 Iacob Alexandru Masculin 17 Elite Elite - Masculin <=18 Nu
43 Neagu Florin Masculin 35 Amator Amatori - Masculin 30-39   Ploiesti CYCLING Nu
43 Georgescu Alex Masculin 34 Amator Amatori - Masculin 30-39   Seven Sport Club Da
41 Caraiani Victor mihai Masculin 17 Amator Amatori - Masculin <=18 Nu
22 Plesea Valentin Masculin 27 Elite Elite - Masculin 19+   CSA Steaua București Da
21 Marcu Adi Masculin 19 Elite Elite - Masculin <=18   Torpedo Zarnesti Nu