August Rush
31 August

RoadGrandTour
  • 18:30
  • Academia Titi Aur
31 AUG  2019

August Rush - 31 August, Academia Titi Aur

Academia Titi Aur isi va deschide din nou, pentru noi, portile. 

Anul acesta vrem sa iasa ceva si mai frumos si mai spectaculos, o zi-festival dedicata ciclismului.

Ziua va incepe cu concursurile copiilor, asa cum v-am obisnuit, pe categorii de varsta din 2 in doi ani. Dupa o scurtă pauză, va urma cursa adultilor incepand cu ora 18:30. Vor fi 3 probe pentru sportivii amatori masculin si cate doua probe pentru elita masculina si sportivele open feminin. 

Descrierea probelor pe larg se afla in sectiunea Traseu a paginii. La rezervarea locului veti putea alege 1,2 sau 3 curse. De asemenea, in sectiunea Profil->Admin Curse, puteti schimba aceasta alegere pana in momentul inchiderii inscrierilor.

Rezultate

CURSELE ZILEI


1. ELIMINARE 

Cursa feminina va avea loc numai in cazul in care numarul participantelor este minim 10. 

Cursa masculina va avea maxim 60 de participanti si sunt formati din primii 60 sportivi cu inscrierea confirmata pe site. Concurentii pleaca in cursa si dupa 3 tururi de circuit se va elimina la fiecare 1 tur ultimul concurent care trece linia de start. In cazul in care un grup de concurenti se rupe de plutonul fruntas si risca sa fie prins cu un tur din urma de catre pluton, organizatorul isi rezerva dreptul de a elimina tot grupul ramas in urma. 

Sportivii prinsi cu un tur din urma sunt eliminati automat. 

Categoriile care pot participa la aceasta proba sunt: amatori masculin, elita masculina si open feminin


2. SEMIFOND

Concurentii vor parcurge 30 de tururi de circuit. Se va stabili un clasament pe puncte acordatre la sprinturi din 3 in 3 tururi. Sprintul va fi anuntat cu un tur inainte cu clopot. Sportivii prinsi cu un tur din urma sunt eliminati din concurs

Punctajul la sprint va fi urmatorul: 

  • Loc 1 - 5 pct. 
  • Loc 2 - 3 pct. 
  • Loc 3 - 1 pct. 
  • Loc 4 - 1 pct. 

** Sprintul de final se puncteaza dublu (10,6,4,2).

Categoria care poate participa la aceasta proba este: amatori masculin!


3. TUR DE CIRCUIT 

Masculin (amatori + experti: se fac clasamente separate): 

Manse de calificare - 6 serii a cate 10 sportivi, calificare primii 2

Finala - 12 sportivi.

Feminin:

Manse de calificare - 2 serii a cate 10 sportive, calificare primele 5

Finala - 10 sportive

Startul va fi de pe loc.

Pentru a se face si clasament Expert trebuie ca minimum 10 sportivi experti (Juniori+seniori) sa fie la startul concursului. 


IMPORTANT: Puteti schimba cursa/cursele la care participați in Profil-> Admin Curse pana in momentul inchiderii inscrierilor.

Lista participanților - Eliminare


Nume Prenume Sex Vârstă Nivel Categorie Echipă Confirmat
43 Davidescu Costin Masculin 36 Amator Amatori - Masculin 30-39   Drujbarii pe 2 roti Nu
45 Gagniuc Gheorghe-Narcis Masculin 53 Amator Amatori - Masculin 50-59 Nu
43 Marinescu Andrei Masculin 34 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
44 Cocindău Bogdan Dacian Masculin 42 Amator Amatori - Masculin 40-49 Nu
43 Mihailescu Alexandru Masculin 33 Amator Amatori - Masculin 30-39 Nu
45 Bistriteanu Dan Masculin 50 Amator Amatori - Masculin 50-59 Nu
44 Trofin Octavian Masculin 46 Amator Amatori - Masculin 40-49   MaxBike Nu
43 Dobre Andrei Masculin 38 Amator Amatori - Masculin 30-39 Nu
32 Zapodeanu Anca Feminin 29 Amator Amatori - Feminin 19-29 Nu
45 Mîrza Mihai Octavian Masculin 55 Amator Amatori - Masculin 50-59   Mîrza Octavian Mihai Nu
44 Huma Adrian Masculin 43 Amator Amatori - Masculin 40-49 Nu
43 Angelescu Florin Masculin 34 Amator Amatori - Masculin 30-39   HC Cycling Team Nu
42 Paraschivoiu Mihai Theodor Masculin 24 Amator Amatori - Masculin 19-29 Nu
43 Nicoara Ioan Alexandru Masculin 34 Amator Amatori - Masculin 30-39   Team Mol Nu
33 Popescu Irina Gabriela Feminin 37 Amator Amatori - Feminin 30-39   Ploiesti CYCLING Nu
12 Ceausescu Adriana Feminin 42 Expert Experți - Feminin 19+ Nu
34 Ionescu Dariela Feminin 46 Amator Amatori - Feminin 40-49   #EmmedueClub Nu
43 Chicu Marian Masculin 39 Amator Amatori - Masculin 30-39 Nu
45 Caramfil Mihail Masculin 50 Amator Amatori - Masculin 50-59 Da
22 Coman Bogdan Masculin 28 Expert Experți - Masculin 19+ Nu
34 DENISA ROMASCANU Feminin 43 Amator Amatori - Feminin 40-49   CS Otopeni Nu
46 Musat Viorel Masculin 61 Amator Amatori - Masculin 60+ Nu
43 Cearnau Adrian Masculin 34 Amator Amatori - Masculin 30-39   Plimbaretii Nu
44 Dudoiu Mihai Masculin 43 Amator Amatori - Masculin 40-49   Corbii Nu
43 Ionel Ovidiu-Mihai Masculin 33 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
42 Potorac Mihai Masculin 29 Amator Amatori - Masculin 19-29 Nu
44 Moroiu Adrian Masculin 41 Amator Amatori - Masculin 40-49   Corbii Nu
44 Velicu-Dordea Andrei Masculin 42 Amator Amatori - Masculin 40-49   AfterRace Games Nu
35 Ionita Nicolae Feminin 59 Amator Amatori - Feminin 50-59   test neko 1 Nu
42 Radu Cristian Masculin 29 Amator Amatori - Masculin 19-29 Nu
44 Radoi Petrisor Masculin 41 Amator Amatori - Masculin 40-49 Nu
22 Bidilici Cosmin Masculin 35 Expert Experți - Masculin 19+   CSA Steaua București Nu
21 Eduard Stefan Masculin 18 Expert Experți - Masculin <=18 Nu
22 Mihai Cristian Dan Masculin 20 Expert Experți - Masculin 19+   C.S Olimpia Bucuresti Nu
21 Dumitru Cristian Dan Masculin 15 Expert Experți - Masculin <=18 Nu
45 Porumb George Masculin 50 Amator Amatori - Masculin 50-59 Nu
43 Mardare Andrei Masculin 34 Amator Amatori - Masculin 30-39   Tura de Noapte - DCK Nu
43 Frunzeanu Marian Masculin 38 Amator Amatori - Masculin 30-39   Ploiesti CYCLING Nu
22 Andrei Ionuț Andrei Masculin 20 Expert Experți - Masculin 19+ Nu
12 Ionescu Andreea Feminin 19 Expert Experți - Feminin 19+   Pluton cyclo team Nu
11 Tontea Roxana Gabriela Feminin 18 Expert Experți - Feminin <=18   Pluton cyclo team Nu
11 Cătineanu Catalina Andreea Feminin 16 Expert Experți - Feminin <=18   Pluton cyclo team Nu
44 Pascu Dragos Masculin 46 Amator Amatori - Masculin 40-49 Da
43 Balaban Lucian Masculin 39 Amator Amatori - Masculin 30-39 Nu



Lista participanților - Semifond


Nume Prenume Sex Vârstă Nivel Categorie Echipă Confirmat
43 Davidescu Costin Masculin 36 Amator Amatori - Masculin 30-39   Drujbarii pe 2 roti Nu
43 Brebulet Andrei Masculin 31 Amator Amatori - Masculin 30-39 Nu
43 Balea Claudiu Masculin 37 Amator Amatori - Masculin 30-39 Nu
43 Marinescu Andrei Masculin 34 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
44 Manea Marius Masculin 46 Amator Amatori - Masculin 40-49   BELLOTTO Cycling Team Nu
44 Cocindău Bogdan Dacian Masculin 42 Amator Amatori - Masculin 40-49 Nu
43 Mihailescu Alexandru Masculin 33 Amator Amatori - Masculin 30-39 Nu
45 Bistriteanu Dan Masculin 50 Amator Amatori - Masculin 50-59 Nu
44 Popa Robert Masculin 40 Amator Amatori - Masculin 40-49   #EmmedueClub Da
43 Dobre Andrei Masculin 38 Amator Amatori - Masculin 30-39 Nu
45 Mîrza Mihai Octavian Masculin 55 Amator Amatori - Masculin 50-59   Mîrza Octavian Mihai Nu
44 andrei daniel Masculin 44 Amator Amatori - Masculin 40-49 Nu
44 Huma Adrian Masculin 43 Amator Amatori - Masculin 40-49 Nu
43 Angelescu Florin Masculin 34 Amator Amatori - Masculin 30-39   HC Cycling Team Nu
43 Nicoara Ioan Alexandru Masculin 34 Amator Amatori - Masculin 30-39   Team Mol Nu
42 Minulescu Ciprian-Stefan Masculin 29 Amator Amatori - Masculin 19-29 Nu
43 Chicu Marian Masculin 39 Amator Amatori - Masculin 30-39 Nu
45 Caramfil Mihail Masculin 50 Amator Amatori - Masculin 50-59 Da
46 Musat Viorel Masculin 61 Amator Amatori - Masculin 60+ Nu
43 Cearnau Adrian Masculin 34 Amator Amatori - Masculin 30-39   Plimbaretii Nu
44 Dudoiu Mihai Masculin 43 Amator Amatori - Masculin 40-49   Corbii Nu
43 Ionel Ovidiu-Mihai Masculin 33 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
42 Potorac Mihai Masculin 29 Amator Amatori - Masculin 19-29 Nu
44 Moroiu Adrian Masculin 41 Amator Amatori - Masculin 40-49   Corbii Nu
42 Marcu Alex Masculin 21 Amator Amatori - Masculin 19-29   Ploiesti CYCLING Nu
42 Radu Cristian Masculin 29 Amator Amatori - Masculin 19-29 Nu
44 Radoi Petrisor Masculin 41 Amator Amatori - Masculin 40-49 Nu
45 Porumb George Masculin 50 Amator Amatori - Masculin 50-59 Nu
43 Mardare Andrei Masculin 34 Amator Amatori - Masculin 30-39   Tura de Noapte - DCK Nu
43 Frunzeanu Marian Masculin 38 Amator Amatori - Masculin 30-39   Ploiesti CYCLING Nu
43 ciuca ovidiu Masculin 34 Amator Amatori - Masculin 30-39 Nu
44 Pascu Dragos Masculin 46 Amator Amatori - Masculin 40-49 Da



Lista participanților - Tur de circuit


Nume Prenume Sex Vârstă Nivel Categorie Echipă Confirmat
43 Davidescu Costin Masculin 36 Amator Amatori - Masculin 30-39   Drujbarii pe 2 roti Nu
43 Marinescu Andrei Masculin 34 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
44 Manea Marius Masculin 46 Amator Amatori - Masculin 40-49   BELLOTTO Cycling Team Nu
44 Cocindău Bogdan Dacian Masculin 42 Amator Amatori - Masculin 40-49 Nu
43 Mihailescu Alexandru Masculin 33 Amator Amatori - Masculin 30-39 Nu
45 Bistriteanu Dan Masculin 50 Amator Amatori - Masculin 50-59 Nu
43 Dobre Andrei Masculin 38 Amator Amatori - Masculin 30-39 Nu
45 Mîrza Mihai Octavian Masculin 55 Amator Amatori - Masculin 50-59   Mîrza Octavian Mihai Nu
44 Huma Adrian Masculin 43 Amator Amatori - Masculin 40-49 Nu
43 Angelescu Florin Masculin 34 Amator Amatori - Masculin 30-39   HC Cycling Team Nu
42 Paraschivoiu Mihai Theodor Masculin 24 Amator Amatori - Masculin 19-29 Nu
43 Nicoara Ioan Alexandru Masculin 34 Amator Amatori - Masculin 30-39   Team Mol Nu
43 Chicu Marian Masculin 39 Amator Amatori - Masculin 30-39 Nu
45 Caramfil Mihail Masculin 50 Amator Amatori - Masculin 50-59 Da
34 DENISA ROMASCANU Feminin 43 Amator Amatori - Feminin 40-49   CS Otopeni Nu
46 Musat Viorel Masculin 61 Amator Amatori - Masculin 60+ Nu
43 Dragan Oliver Masculin 38 Amator Amatori - Masculin 30-39   Explorer Bike Team Nu
43 Cearnau Adrian Masculin 34 Amator Amatori - Masculin 30-39   Plimbaretii Nu
44 Dudoiu Mihai Masculin 43 Amator Amatori - Masculin 40-49   Corbii Nu
42 Potorac Mihai Masculin 29 Amator Amatori - Masculin 19-29 Nu
41 Bălas Mario Raul Masculin 17 Amator Amatori - Masculin <=18 Nu
44 Moroiu Adrian Masculin 41 Amator Amatori - Masculin 40-49   Corbii Nu
42 Marcu Alex Masculin 21 Amator Amatori - Masculin 19-29   Ploiesti CYCLING Nu
44 Velicu-Dordea Andrei Masculin 42 Amator Amatori - Masculin 40-49   AfterRace Games Nu
34 Velicu-Dordea Miriam Feminin 43 Amator Amatori - Feminin 40-49   AfterRace Games Nu
42 Radu Cristian Masculin 29 Amator Amatori - Masculin 19-29 Nu
44 Radoi Petrisor Masculin 41 Amator Amatori - Masculin 40-49 Nu
22 Bidilici Cosmin Masculin 35 Expert Experți - Masculin 19+   CSA Steaua București Nu
21 Eduard Stefan Masculin 18 Expert Experți - Masculin <=18 Nu
22 Mihai Cristian Dan Masculin 20 Expert Experți - Masculin 19+   C.S Olimpia Bucuresti Nu
21 Dumitru Cristian Dan Masculin 15 Expert Experți - Masculin <=18 Nu
41 Motoran David Masculin 11 Amator Amatori - Masculin <=18 Nu
45 Porumb George Masculin 50 Amator Amatori - Masculin 50-59 Nu
43 Mardare Andrei Masculin 34 Amator Amatori - Masculin 30-39   Tura de Noapte - DCK Nu
43 Frunzeanu Marian Masculin 38 Amator Amatori - Masculin 30-39   Ploiesti CYCLING Nu
22 Andrei Ionuț Andrei Masculin 20 Expert Experți - Masculin 19+ Nu
12 Ionescu Andreea Feminin 19 Expert Experți - Feminin 19+   Pluton cyclo team Nu
11 Tontea Roxana Gabriela Feminin 18 Expert Experți - Feminin <=18   Pluton cyclo team Nu
11 Cătineanu Catalina Andreea Feminin 16 Expert Experți - Feminin <=18   Pluton cyclo team Nu
44 Pascu Dragos Masculin 46 Amator Amatori - Masculin 40-49 Da