Turul Bihorului
8 Iunie

RoadGrandTour
  • 14:00
  • Oradea
8 IUN  2020

Turul Bihorului - 8 Iunie, Oradea

Aceasta este o cursa pe placul lui Tom Dumoulin. 80km de plat sau usor valurit dupa care urmeaza partea dificila. Adica o incalzire buna de 2ore dupa care urmeaza asaltul final al muntelui de inca 1h-1h30. Va fi oare si pe placul vostru, al celor care pedalati? DA! Cu siguranta! Ultimii 11 km sunt cu o panta medie de 8%. Se ajunge la Cabana Padis, acolo unde si profesionistii din Turul Bihorului vor avea sosirea cateva zeci de minute mai tarziu.

Cu aceasta ocazie ii veti putea aplauda si admira pe cei mai bunidintre ei si de ce nu, veti putea compara pe Strava (ca tot este la moda) puterea, timpul, pulsul obtinut cu cel al profesionistilor de la CCC, AndroniGiocatoli, Novo Nordisc, Adria Mobile sau ce alte surprize ne vor pregatiprietenii si partenerii nostri de la Bellotto. 106 km extrem de frumosi prin judetul Bihor. Doua puncte de alimentare, motociclisti special antrenati pentru mersul in pluton, sosele bune si o catarare pe cinste la final. Exact ce nu-i placea lui Alex pe vremea cand era ciclist :) . Aceste lucruri va aduce in 2019 RoadGrandTour Bihor. 

Lista participanților


Nume Prenume Sex Vârstă Nivel Categorie Echipă Confirmat
43 Mocanu Corneliu Masculin 39 Amator Amatori - Masculin 30-39 Nu
42 Benea Sergiu Andrei Masculin 30 Amator Amatori - Masculin 19-29   Velo Team Gherla Nu
44 Leu Cristian Masculin 44 Amator Amatori - Masculin 40-49   Craiova Cycling Team Da
43 Markus Pop Cristian Masculin 39 Amator Amatori - Masculin 30-39 Nu
44 Covaci Vasile Masculin 46 Amator Amatori - Masculin 40-49 Da
44 Samaon Tibi Masculin 44 Amator Amatori - Masculin 40-49 Da
45 Gagniuc Gheorghe-Narcis Masculin 54 Amator Amatori - Masculin 50-59 Nu
43 Fora Marius-Adrian Masculin 33 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
43 Gruie Andrei Masculin 32 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
44 Deme Jozsef Masculin 43 Amator Amatori - Masculin 40-49   XTERRA Da
45 daniel cattapan Masculin 56 Amator Amatori - Masculin 50-59   RCT - Romagna Cycling Team Da
43 Davidescu Costin Masculin 37 Amator Amatori - Masculin 30-39   Drujbarii pe 2 roti Nu
43 Gabor Antal Masculin 36 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
43 Ciuciu Bogdan Masculin 34 Amator Amatori - Masculin 30-39 Nu
44 Manea Marius Masculin 47 Amator Amatori - Masculin 40-49   BELLOTTO Cycling Team Da
43 Paul-Bogdan Harsan Masculin 33 Amator Amatori - Masculin 30-39   Roadrunner Team Cluj Nu
43 Buletin Andrei Masculin 32 Amator Amatori - Masculin 30-39   Team Mol Da
44 Cocindău Bogdan Dacian Masculin 43 Amator Amatori - Masculin 40-49 Nu
43 Adrian florin Feher Masculin 40 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
43 Cornea Sergiu-Paul Masculin 31 Amator Amatori - Masculin 30-39 Nu
43 Padure Andrei Masculin 31 Amator Amatori - Masculin 30-39 Nu
44 Rafael Grigoriu Masculin 46 Amator Amatori - Masculin 40-49   VeloPower Focsani Nu
42 Szijgyarto Balazs Masculin 28 Amator Amatori - Masculin 19-29 Nu
45 Bagoly Botond Masculin 52 Amator Amatori - Masculin 50-59 Da
46 Brunner Andreas Masculin 66 Amator Amatori - Masculin 60+   BikeXpert Racing Team Nu
42 Cristescu Cosmin Masculin 25 Amator Amatori - Masculin 19-29 Nu
44 Perța Ovidiu Masculin 46 Amator Amatori - Masculin 40-49   Velocitas Da
42 Soltănel Constantin - Vlad Masculin 24 Amator Amatori - Masculin 19-29 Da
43 Amariutei Andrei Masculin 32 Amator Amatori - Masculin 30-39 Nu
43 Radu George Masculin 40 Amator Amatori - Masculin 30-39   Velocitas Da
44 Caria Ricardo Masculin 42 Amator Amatori - Masculin 40-49   Cycling Team Arad (CTA) Nu
43 Czavar Geza Masculin 40 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
45 Zsigmond Istvan Masculin 51 Amator Amatori - Masculin 50-59 Da
42 Teodor Rusev Masculin 29 Amator Amatori - Masculin 19-29   Nessebar Shockblaze Nu
44 Pascu Dragos Masculin 47 Amator Amatori - Masculin 40-49 Da
22 Sarca Radu - Stănică Masculin 25 Elite Elite - Masculin 19+   C.S. Vointa Cluj Nu
43 Mardare Andrei Masculin 35 Amator Amatori - Masculin 30-39   Tura de Noapte - DCK Da
43 Radu Tudor Masculin 38 Amator Amatori - Masculin 30-39 Nu
44 Veres Janos Masculin 46 Amator Amatori - Masculin 40-49   Car Cover Racing Team Nu
44 Craciun Florian -Remus Masculin 45 Amator Amatori - Masculin 40-49 Nu
42 Iaz Razvan Masculin 25 Amator Amatori - Masculin 19-29 Da
45 Leonte Florin Masculin 53 Amator Amatori - Masculin 50-59   ACS PROCiclism Da
46 Musat Viorel Masculin 62 Amator Amatori - Masculin 60+ Nu
43 Naca Vlad Ionut Masculin 33 Amator Amatori - Masculin 30-39   Carcover Da
33 Gal Diana Feminin 38 Amator Amatori - Feminin 30-39 Nu
43 Savu Tiberius-Paul Masculin 33 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
43 feke artur Masculin 39 Amator Amatori - Masculin 30-39 Nu
45 Deac Sorin Dinu Masculin 53 Amator Amatori - Masculin 50-59   Carcover Veloteca Racing Team Da
44 Popa Ionut Masculin 41 Amator Amatori - Masculin 40-49 Nu
43 Petrica Bogdan Masculin 35 Amator Amatori - Masculin 30-39   Roadrunner Team Cluj Da
42 MIHALY PETKES Masculin 25 Amator Amatori - Masculin 19-29 Nu
41 Chirla Leonard Masculin 17 Amator Amatori - Masculin <=18   Clubul Sportiv Gratzu Da
42 Raul Craciun Masculin 21 Amator Amatori - Masculin 19-29   Clubul Sportiv Gratzu Da
45 Hanganu Emil Masculin 57 Amator Amatori - Masculin 50-59   CS POLITEHNICA Cluj Nu
41 Petruș Teo Masculin 19 Amator Amatori - Masculin <=18 Da
42 Ionita Andrei Masculin 20 Amator Amatori - Masculin 19-29   Sport Competition Nu
42 Schmidt Roland Masculin 28 Amator Amatori - Masculin 19-29   C.S. ProRacers Satu-Mare Nu
44 Hermann Kleinpeter Masculin 46 Amator Amatori - Masculin 40-49   Cycling Team Arad Da
42 Bronț Emil Mihai Masculin 29 Amator Amatori - Masculin 19-29 Da
43 Filip Ovidiu Masculin 37 Amator Amatori - Masculin 30-39   Tura de Noapte - DCK Da
42 Grec Georgian Masculin 28 Amator Amatori - Masculin 19-29 Da
43 Dornik Alin Masculin 34 Amator Amatori - Masculin 30-39   Velocitas Da
42 Carstescu Ionut Masculin 23 Amator Amatori - Masculin 19-29 Da
45 Mîrza Mihai Octavian Masculin 56 Amator Amatori - Masculin 50-59   Mîrza Octavian Mihai Da
44 Trofin Octavian Masculin 47 Amator Amatori - Masculin 40-49   MaxBike Da
43 Borlan Radu Masculin 37 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
42 Sărmaș Daniel Cristian Masculin 26 Amator Amatori - Masculin 19-29   Cycling Team Arad Da
42 Erli Martin Masculin 20 Amator Amatori - Masculin 19-29 Nu
32 Sabau Loredana Feminin 29 Amator Amatori - Feminin 19-29   Velocitas Da
12 Coteață Ana-Maria Estera Feminin 25 Elite Elite - Feminin 19+ Da
43 Sziki Robert Masculin 38 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
44 Moldovan Ovidiu Ioan Masculin 43 Amator Amatori - Masculin 40-49 Da
43 Ficlenescu Ovidiu Masculin 31 Amator Amatori - Masculin 30-39   Velocitas Da
45 Georgiadis Georgios Masculin 55 Amator Amatori - Masculin 50-59   CSA Steaua București Nu
42 Csaba Barta Masculin 28 Amator Amatori - Masculin 19-29 Nu
43 Andras Adrian Masculin 34 Amator Amatori - Masculin 30-39 Nu
42 Iuhasz David Masculin 21 Amator Amatori - Masculin 19-29 Da
44 Gladca Dragos Masculin 46 Amator Amatori - Masculin 40-49   Societatea Brasoveana pentru Ciclism Da
42 Boboia Nicolae Masculin 27 Amator Amatori - Masculin 19-29 Nu
42 Pataki Farkas Masculin 29 Amator Amatori - Masculin 19-29   Velocitas Nu
43 Craznic Calin Masculin 36 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
43 Togor Cristian Masculin 39 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
42 Plesa Marius Masculin 20 Amator Amatori - Masculin 19-29   Dream Team Nu
45 Vlad Marius Masculin 53 Amator Amatori - Masculin 50-59   Cycling Team Arad Da
44 Vari Arnold Masculin 48 Amator Amatori - Masculin 40-49 Da
44 Radoi Petrisor Masculin 42 Amator Amatori - Masculin 40-49 Nu
43 Blaj Florin Masculin 33 Amator Amatori - Masculin 30-39   Velocitas Nu
43 Scarlat Stefan Masculin 37 Amator Amatori - Masculin 30-39   LUPII Da
43 Andrei Sorin Masculin 39 Amator Amatori - Masculin 30-39 Nu
22 Blagoescu Adrian Masculin 25 Elite Elite - Masculin 19+   Devron West Cycling Team Da
43 Dinescu Robert Masculin 40 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
43 Laslau Alexandru Masculin 32 Amator Amatori - Masculin 30-39   Tura de Noapte - DCK Nu
43 Surdu Lucian Masculin 38 Amator Amatori - Masculin 30-39   Roadrunner Team Cluj Da
43 Francisc Kerekes Masculin 39 Amator Amatori - Masculin 30-39   Roadrunner Team Cluj Nu
43 Airinei Adrian Masculin 32 Amator Amatori - Masculin 30-39   PPB_Iasi Da
21 Luncan Serban Masculin 18 Elite Elite - Masculin <=18 Da
45 Ciulei Radu Masculin 52 Amator Amatori - Masculin 50-59 Da
43 Popa Lucian Ersilian Masculin 40 Amator Amatori - Masculin 30-39 Nu
43 Gireada Bogdan Masculin 32 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
42 Orosz Andrei Masculin 27 Amator Amatori - Masculin 19-29 Nu
44 Szatmari Daniel Masculin 42 Amator Amatori - Masculin 40-49 Nu
42 Istvan Terebesi Masculin 27 Amator Amatori - Masculin 19-29   Mobility Plus Da
44 Velicu-Dordea Andrei Masculin 43 Amator Amatori - Masculin 40-49   AfterRace Games Da
43 Ureche Ionut Masculin 33 Amator Amatori - Masculin 30-39   1KTM Racing Team Nu
42 Maier Marian Masculin 20 Amator Amatori - Masculin 19-29 Da
22 Coman Bogdan Masculin 29 Elite Elite - Masculin 19+ Nu
41 Bejan Darius Masculin 18 Amator Amatori - Masculin <=18 Da
22 Roland Horvath Masculin 25 Elite Elite - Masculin 19+   CSA Steaua București Nu
44 Laszlo Erdos Masculin 46 Amator Amatori - Masculin 40-49 Nu
43 Codat Virgil Masculin 37 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
22 Vasile Claudiu Masculin 27 Elite Elite - Masculin 19+   Cykle Clubben Hjørring Da
42 Pop Petru Cristian Masculin 25 Amator Amatori - Masculin 19-29 Da
43 Marin Cristian Masculin 32 Amator Amatori - Masculin 30-39   Craiova Cycling Team Da
21 Urs David Masculin 19 Elite Elite - Masculin <=18   C.S. Vointa Cluj Nu
43 Motoroiu Serban Masculin 35 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
34 Velicu-Dordea Miriam Feminin 44 Amator Amatori - Feminin 40-49   AfterRace Games Da
42 Vidrean Cristian Masculin 27 Amator Amatori - Masculin 19-29 Da
41 Crăciunu Darius Masculin 17 Amator Amatori - Masculin <=18 Da
42 Merfea Mihai Masculin 30 Amator Amatori - Masculin 19-29   Tura de Noapte - DCK Da
43 Vescu Florin Bogdan Masculin 38 Amator Amatori - Masculin 30-39   Tura de Noapte - DCK Da
33 Petrus Larisa Feminin 40 Amator Amatori - Feminin 30-39   Velocitas Da
44 Krieb Arthur Masculin 46 Amator Amatori - Masculin 40-49   Cycling Team Arad Da
43 Mura Istvan Masculin 40 Amator Amatori - Masculin 30-39   CarcoverRacingTeam Da
42 Szabó István Masculin 27 Amator Amatori - Masculin 19-29   Tura de Noapte - DCK Da
42 Verboczky Norbert Valentin Masculin 23 Amator Amatori - Masculin 19-29   Cycling Team Arad Da
43 Damian Dan Masculin 40 Amator Amatori - Masculin 30-39   Velocitas Da
43 Podoleanu Vlad Masculin 35 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
22 Crisan Daniel Masculin 28 Elite Elite - Masculin 19+   UVT-Devron West Cycling Team Da
42 Teslaru Tudor Masculin 29 Amator Amatori - Masculin 19-29 Da
34 Silaghi Luiza Feminin 42 Amator Amatori - Feminin 40-49 Da
44 Silaghi Remus Masculin 48 Amator Amatori - Masculin 40-49 Da
45 Rinciog Marius Masculin 53 Amator Amatori - Masculin 50-59 Da
43 Cizma Zsolt Masculin 33 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
43 Gasser Vlad Masculin 39 Amator Amatori - Masculin 30-39   Cycling Team Arad Nu
42 Veropaev Marius Constantin Masculin 30 Amator Amatori - Masculin 19-29   Specialized Romania - ALBINA Nu
44 Pop Dacian Masculin 48 Amator Amatori - Masculin 40-49 Nu
43 Mos Sebastian Masculin 36 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
43 Crisan Dan Masculin 39 Amator Amatori - Masculin 30-39   Velocitas Nu
43 Tamas Ovidiu-Valer Masculin 37 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
32 Andor Anamaria Feminin 30 Amator Amatori - Feminin 19-29 Nu
44 supercean cristi Masculin 43 Amator Amatori - Masculin 40-49 Nu
43 Grosu Alexandru Masculin 31 Amator Amatori - Masculin 30-39   Velocitas Da
44 Jiarca Adrian Masculin 41 Amator Amatori - Masculin 40-49   Xterra Sport Bihor Da
43 Uivari Catalin Masculin 35 Amator Amatori - Masculin 30-39   Roadrunner Team Cluj Da
22 Chepetan Emil Masculin 24 Elite Elite - Masculin 19+   UVT-Devron West Cycling Team Da
22 Mihai Babaita Masculin 22 Elite Elite - Masculin 19+   UVT-Devron West Cycling Team Da
45 OLAR POP MARIUS CRISTIAN Masculin 53 Amator Amatori - Masculin 50-59 Da
45 Moisa Sergiu Masculin 54 Amator Amatori - Masculin 50-59   Cycling Team Arad Da
43 Peter Zoltan Masculin 37 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
22 Farcas Remus Masculin 32 Elite Elite - Masculin 19+   UVT-Devron West Cycling Team Da
44 Kato Jozsef Masculin 42 Amator Amatori - Masculin 40-49   QUBIZ Da
41 Dragoiu Stefan Masculin 17 Amator Amatori - Masculin <=18 Da
42 Bite Darius Ioan Masculin 23 Amator Amatori - Masculin 19-29 Da
43 Zsolt Csollany Masculin 35 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
44 Pocotila Iulian Masculin 43 Amator Amatori - Masculin 40-49   Tura de Noapte - DCK Nu
43 Csergedi Istvan Masculin 40 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
43 Madaras Attila Masculin 35 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
44 Rusinaru Titel-Elvis Masculin 43 Amator Amatori - Masculin 40-49   CS Tibiscus Da
43 Lupu Iustin-Dorin Masculin 36 Amator Amatori - Masculin 30-39   Tura de Noapte - DCK Da
44 Stefanidis Antonio Masculin 48 Amator Amatori - Masculin 40-49 Da
44 Kajtor Tiberiu Masculin 42 Amator Amatori - Masculin 40-49 Nu
43 Gavrilovici Corneliu Masculin 36 Amator Amatori - Masculin 30-39   Roadrunner Team Cluj Da
21 Raducu Luigi Masculin 1 Elite Elite - Masculin <=18   C-S. Petrolul Ploiesti Da
33 Surdu Monica Feminin 35 Amator Amatori - Feminin 30-39   Roadrunner Team Cluj Da
44 Sain Adrian Masculin 44 Amator Amatori - Masculin 40-49   Velocitas Da
44 Ghetu Dan-Adrian Masculin 42 Amator Amatori - Masculin 40-49   Lupii de stepa Da
43 Oprescu Gabriel Masculin 38 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da