Turul Colinelor
12-13 iunie

RoadGrandTour
  • 15:00
  • Bacau
12-13 IUN  2021

Turul Colinelor - 12-13 iunie, Bacau

Din nou în inspiratul Bacau, oras cu antecedente in ciclismul romanesc. Turul Romaniei a avut de foarte multe ori acest oras ca punct de plecare sau sosire intr-una dintre etapele sale. 

Suntem partenerii unui weekend de vis, cu  doua competitii distincte. Sambata, criterium, dupa cum urmeaza

Seria 1 - Open Feminin, formatul cursei va fi anuntat inainte de Start, in functie de numarul de participante. Se premiaza primele 3 clasate

Seria 2 - Open Masculin (amatori si master) 50 de minute plus 3 tururi. Se premiaza primii 3 clasati 

Seria 3 - Elite/U23/Juniori/Cadeti Masculin 50 de minutr plus 3 tururi. Se premiaza primii 3 la Elite/U23 si primii 3 la Juniori/Cadeti 

Duminica - proba de fond 100km. Start festiv 11:00 - In fata Prefecturii/Consiliului Judetean. Start tehnic la iesirea din oras.
Puncte de alimentare: km 34 si km 68.

Organizatorii pun la dispozitia participantilor un autocar (pentru oameni) si un camion (pt biciclete) pentru drumul de intoarcere: Manastirea Rachitoasa - Bacau

Lista participanților


Nume Prenume Sex Vârstă Nivel Categorie Echipă Confirmat
43 Davidescu Costin Masculin 38 Amator Amatori - Masculin 30-39   Drujbarii pe 2 roti Nu
44 Codreanu Gelu Masculin 41 Amator Amatori - Masculin 40-49 Da
43 Nikola Tsanev Masculin 37 Amator Amatori - Masculin 30-39   Strela Cycling Team Da
33 Vasiliu Oana-Daniela Feminin 31 Amator Amatori - Feminin 30-39   PPB_Iasi Da
43 Leonte Vasilica Masculin 32 Amator Amatori - Masculin 30-39   PPB_Iasi Da
22 Barnea Octavian Masculin 35 Elite Elite - Masculin 23+   PPB_Iasi Da
43 Spataru Marius Masculin 37 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
42 Homoranu Tudor Masculin 28 Amator Amatori - Masculin 19-29   PPB_Iasi Da
44 Paraschiv Laurentiu Masculin 44 Amator Amatori - Masculin 40-49 Da
21 Ceausescu Adriana Feminin 44 Elite Elite - Feminin 19+ Da
44 Marinescu Bogdan Masculin 42 Amator Amatori - Masculin 40-49 Da
43 Amarioari Sergiu Masculin 38 Amator Amatori - Masculin 30-39   PPB Nu
53 Panaitescu Nicusor Masculin 48 Master Master - Masculin 40-49   C.S.CONPET Cycling Team Da
44 Țârulescu Radu Masculin 42 Amator Amatori - Masculin 40-49   Edu ZECE Plus Da
44 Țârulescu Stelian Masculin 42 Amator Amatori - Masculin 40-49   Edu ZECE Plus Da
43 Marinescu Andrei Masculin 36 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
44 Voicila Georgian Masculin 40 Amator Amatori - Masculin 40-49 Nu
14 Stanciu Andrei Masculin 18 Elite Juniori - Masculin 17-18   Living Bike Faresin Team Da
43 Iovita Adi Masculin 35 Amator Amatori - Masculin 30-39   PPB_Iasi Nu
43 Barbu Iulian Masculin 37 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
43 Gavan Alex Masculin 31 Amator Amatori - Masculin 30-39   Tura de Noapte - DCK Da
43 Hanganu Ciprian Masculin 38 Amator Amatori - Masculin 30-39   ALFA Club Ciclism Barlad Nu
45 Patrascu Iulian Masculin 51 Amator Amatori - Masculin 50-59 Da
44 Muresan Lucian Masculin 41 Amator Amatori - Masculin 40-49   Roadrunner Team Cluj Nu
43 Simion Dan Masculin 35 Amator Amatori - Masculin 30-39 Nu
43 Genchev Galin Masculin 30 Amator Amatori - Masculin 30-39   KK Strela Da
43 Mătăsaru Adrian Masculin 36 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
42 Paraschivoiu Mihai Theodor Masculin 26 Amator Amatori - Masculin 19-29 Nu
44 haji dorin Masculin 43 Amator Amatori - Masculin 40-49 Da
44 Fartade Eduard Masculin 46 Amator Amatori - Masculin 40-49 Da
43 lucescu ovidiu Masculin 34 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
43 Noveschi Ionut-Gigi Masculin 38 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
41 Bufi Andrei Masculin 17 Amator Amatori - Masculin <=18 Nu
44 Bacain Adrian Masculin 43 Amator Amatori - Masculin 40-49 Nu
45 Georgescu Dan Masculin 50 Amator Amatori - Masculin 50-59 Da
44 Zarnovean Horia Masculin 49 Amator Amatori - Masculin 40-49 Nu
44 NEGRUT Cornel Masculin 42 Amator Amatori - Masculin 40-49   ALFA Club Ciclism Barlad Da
44 Pocotila Iulian Masculin 44 Amator Amatori - Masculin 40-49   Tura de Noapte - DCK Da
43 Merfea Mihai Masculin 31 Amator Amatori - Masculin 30-39   Tura de Noapte - DCK Da
45 Oprea Marian Masculin 50 Amator Amatori - Masculin 50-59 Da
43 Benea Sergiu Andrei Masculin 31 Amator Amatori - Masculin 30-39   Gherla Cycling Team Da
45 Verigeanu Victor Catalin Masculin 51 Amator Amatori - Masculin 50-59   Cozia Racing Team Râmnicu Nu
43 Macarie Ciugudean Mihai Masculin 35 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
33 Zapodeanu Anca Feminin 31 Amator Amatori - Feminin 30-39 Nu
43 Diaconescu Radu Masculin 38 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
22 Coman Bogdan Masculin 30 Elite Elite - Masculin 23+   CSA Steaua București Nu
52 Oláh Attila Masculin 32 Master Master - Masculin 30-39   Kendu Da
46 Bituleanu Emil Masculin 60 Amator Amatori - Masculin 60+ Nu
41 Cernica Denis Masculin 16 Amator Amatori - Masculin <=18 Nu
43 FLORIN MURESAN Masculin 36 Amator Amatori - Masculin 30-39   CD SEVEN PRO CYCLING Da
43 Hossu Alex Masculin 34 Amator Amatori - Masculin 30-39   Gherla Cycling Team Da
44 Sascău Sebastian Masculin 43 Amator Amatori - Masculin 40-49 Da
53 Aurel Suciu Masculin 43 Master Master - Masculin 40-49   CS FAERAG Nu
43 Manzana Valentin Masculin 36 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
44 NANTU Cristian Dragos Masculin 45 Amator Amatori - Masculin 40-49   NENI Cycling Team Da
45 Iliescu Dan Masculin 51 Amator Amatori - Masculin 50-59 Da
41 Arhire Lucian Masculin 0 Amator Amatori - Masculin <=18 Nu
44 Bucsa Mihai Stefan Masculin 45 Amator Amatori - Masculin 40-49 Da
42 Stefan Simiciuc Masculin 26 Amator Amatori - Masculin 19-29 Da
45 Deac Lucian Masculin 50 Amator Amatori - Masculin 50-59   Bicheru Cycling Da
44 Constantin Ion Masculin 47 Amator Amatori - Masculin 40-49   Brasov Cycling Team Da
44 Grigorescu Filip-Ilie Masculin 46 Amator Amatori - Masculin 40-49   Giant Team Romania Da
44 Petrișor Rădoi Masculin 43 Amator Amatori - Masculin 40-49 Da
43 Vescu Florin Bogdan Masculin 39 Amator Amatori - Masculin 30-39   Tura de Noapte - DCK Da
43 Scripcariu Lucian Masculin 36 Amator Amatori - Masculin 30-39   PPB_Iasi Da
41 Cuciurean Stefan Masculin 17 Amator Amatori - Masculin <=18 Da
51 Diaconescu Mihaela Feminin 36 Master Master - Feminin 30+   Tibiscus Da
44 Crasmaru Dan Masculin 42 Amator Amatori - Masculin 40-49 Da
44 Manea Marius Masculin 48 Amator Amatori - Masculin 40-49   BELLOTTO Cycling Team Nu
53 Moldovan Ovidiu Ioan Masculin 44 Master Master - Masculin 40-49   A.C.S SPORT COMPETITION-CTA Nu
42 Dumitru Sebastian-Iulian Masculin 19 Amator Amatori - Masculin 19-29 Nu
15 Andrei Ionuț Andrei Masculin 22 Elite Under 23 - Masculin 19-22   UVT-Devron West Cycling Team Nu
43 Andrei Mladin Masculin 33 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
42 Vasile Claudiu Masculin 28 Amator Amatori - Masculin 19-29 Da
44 Stefanidis Antonio Masculin 49 Amator Amatori - Masculin 40-49 Da
43 Mihai Gabriel Masculin 37 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
44 Moroiu Adrian Masculin 43 Amator Amatori - Masculin 40-49   Corbii Da
51 Ionescu Dariela Feminin 48 Master Master - Feminin 30+ Da
43 Sandu Cristian Masculin 39 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
44 Bertia Gabriel Masculin 44 Amator Amatori - Masculin 40-49   Elephantbike club bc Nu
54 Intuneric Romeo Masculin 55 Master Master - Masculin 50+ Da
41 Calin Haji Masculin 15 Amator Amatori - Masculin <=18 Da
22 Airinei Adrian Masculin 33 Elite Elite - Masculin 23+   PPB_Iasi Da
43 DE LA CRUZ MARTIN ALFARO JORGE LUIS Masculin 34 Amator Amatori - Masculin 30-39 Nu
45 Ulisse Gheduzzi Masculin 50 Amator Amatori - Masculin 50-59   Living Bike Faresin Team Da
44 Ababei Daniel Masculin 41 Amator Amatori - Masculin 40-49   PPB_Iasi Da
14 Florea Andrei Masculin 17 Elite Juniori - Masculin 17-18   Living Bike Faresin Team Da
15 Văidian Iustin Ioan Masculin 20 Elite Under 23 - Masculin 19-22   UVT Devron West Cycling Team Nu
45 Andrea Lorusso Masculin 56 Amator Amatori - Masculin 50-59   Alpha Mind Cycling Team Da
43 Ardelean Gabriel Masculin 30 Amator Amatori - Masculin 30-39   Tura de Noapte - DCK Da
45 Moisa Iulian Masculin 55 Amator Amatori - Masculin 50-59   Living Bike Faresin Team Da
21 MURESAN MANUELA Feminin 37 Elite Elite - Feminin 19+   SEVEN Pro Cycling Da
44 Ghibu Mihai Masculin 47 Amator Amatori - Masculin 40-49   eXpelled ROM Logistic Nu
43 Andrusca Cosmin Masculin 30 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
44 Micu Catalin Masculin 47 Amator Amatori - Masculin 40-49 Da
42 Popovici Marius Masculin 24 Amator Amatori - Masculin 19-29   CSM Piciu-Team Da
41 Cristea Costel Masculin 16 Amator Amatori - Masculin <=18 Nu
51 Cecilia Dalvaru Feminin 38 Master Master - Feminin 30+   Living Bike Faresin Team Da
43 Alexandru Coteanu Masculin 35 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
45 Pruteanu Constantin Masculin 56 Amator Amatori - Masculin 50-59   RUTIERII MAGURELE Da
42 Savin Răzvan-Emanuel Masculin 20 Amator Amatori - Masculin 19-29   CSM Piciu-Team Nu
52 Girigan Vlăduț Dumitru Masculin 35 Master Master - Masculin 30-39   A.S. Suceava Pe Bicicletă Nu
46 Varbanescu Radu Masculin 69 Amator Amatori - Masculin 60+ Nu
45 Leonte Florin Masculin 54 Amator Amatori - Masculin 50-59 Nu
44 Popa Ionut Masculin 42 Amator Amatori - Masculin 40-49 Da
43 Boboc Alexandru Marian Masculin 32 Amator Amatori - Masculin 30-39   eXpelled ROM Logistic Da
33 Butuc Corina Loredana Feminin 39 Amator Amatori - Feminin 30-39   eXpelled ROM Logistic Da
43 Petcu Mihai Masculin 37 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
44 Gladca Dragos Masculin 47 Amator Amatori - Masculin 40-49   Societatea Brasoveana pentru Ciclism Da
43 ghita marian Masculin 37 Amator Amatori - Masculin 30-39   #bucharestbiking Da
52 Gabor Antal Masculin 37 Master Master - Masculin 30-39 Da
54 mardale sorin Masculin 50 Master Master - Masculin 50+   Brasov Cycling Team Da
43 Amariutei Andrei Masculin 33 Amator Amatori - Masculin 30-39   Ploiesti CYCLING Da
54 Bagoly Botond Masculin 53 Master Master - Masculin 50+ Da
43 ureche Iosif Masculin 34 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
43 andronic costin Masculin 35 Amator Amatori - Masculin 30-39   Talpa Iute Da
21 Bondor Salome Feminin 32 Elite Elite - Feminin 19+   Living Bike Faresin Team Da
44 Vaju Adrian Masculin 42 Amator Amatori - Masculin 40-49   Brasov Cycling Team Da
14 Dragoiu Stefan Masculin 18 Elite Juniori - Masculin 17-18 Nu
44 Ursache Ovidiu Masculin 41 Amator Amatori - Masculin 40-49   PPB_Iasi Da
14 Cismaru Claudiu Masculin 17 Elite Juniori - Masculin 17-18   Ploiesti CYCLING Da
54 Mîrza Mihai Octavian Masculin 57 Master Master - Masculin 50+ Nu
42 Cristea Tudor Masculin 20 Amator Amatori - Masculin 19-29 Da
44 Cepoi Adrian Masculin 41 Amator Amatori - Masculin 40-49 Da
34 Vasiliu Simona Feminin 45 Amator Amatori - Feminin 40-49   Giant Team Romania Nu
43 Manea Florin-Catalin Masculin 35 Amator Amatori - Masculin 30-39   Living Bike Faresin Team Nu
53 grigorici paul Masculin 47 Master Master - Masculin 40-49 Da
53 CORLADE DAN Masculin 47 Master Master - Masculin 40-49 Da
42 Văsîi Marian Masculin 23 Amator Amatori - Masculin 19-29 Da
43 cojocaru dragos Masculin 34 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
43 Bondalici Razvan Masculin 37 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
14 Anton Daniel Mihai Masculin 17 Elite Juniori - Masculin 17-18   Ploiesti CYCLING Nu
15 Alecu Rares Masculin 19 Elite Under 23 - Masculin 19-22   Giant Team Da
44 Rafael Grigoriu Masculin 47 Amator Amatori - Masculin 40-49 Da
43 Capruciu Bogdan Masculin 31 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
46 Tatulea Nicolae Masculin 69 Amator Amatori - Masculin 60+ Da
34 DENISA ROMASCANU Feminin 45 Amator Amatori - Feminin 40-49   Clubul sportiv Otopeni Da
14 Dumitru Cristian Dan Masculin 17 Elite Juniori - Masculin 17-18 Da
21 Stan Miriam Feminin 24 Elite Elite - Feminin 19+   Clubul sportiv Otopeni Da
44 Alecu Bogdan Masculin 45 Amator Amatori - Masculin 40-49   ELEPHANT BIKE CLUB BRASOV Nu
43 Manolea Daniel Masculin 32 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
44 Andruseac Sorin Masculin 45 Amator Amatori - Masculin 40-49 Nu
13 Denisa Toader Feminin 17 Elite Juniori - Feminin 17-18 Da
41 Andruseac Vlad Masculin 16 Amator Amatori - Masculin <=18 Da
43 Vrăbiuță Cristian Masculin 38 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
43 Marinescu Radu Masculin 36 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
43 Mindrescu Bacau Masculin 32 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
33 Gheorghiu Elena Feminin 35 Amator Amatori - Feminin 30-39 Da
53 Amîțoaiei Ionuț Masculin 40 Master Master - Masculin 40-49 Da
14 Harasim Mihnea Masculin 17 Elite Juniori - Masculin 17-18   Giant Team Romania Da
14 Iacob Alexandru Masculin 18 Elite Juniori - Masculin 17-18 Da
43 Iordachioaia Bogdan Masculin 38 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
15 Moldansky Gerhard Masculin 22 Elite Under 23 - Masculin 19-22 Da
46 Derșidan Ioan Cristian Masculin 69 Amator Amatori - Masculin 60+ Nu
44 Panaite Alexandru Masculin 43 Amator Amatori - Masculin 40-49 Nu
53 Aprica Tiberiu Masculin 45 Master Master - Masculin 40-49   Living Bike Faresin Team Nu
11 Cioclu Alexandra Feminin 16 Elite Cadeți - Feminin <16   Torpedo-CarCover EG Cycling Academy Da
43 Ener Ablachim Masculin 34 Amator Amatori - Masculin 30-39 Nu
43 Marin Cristian Masculin 33 Amator Amatori - Masculin 30-39   Craiova Cycling Team Nu
44 Diac Gabriel Masculin 41 Amator Amatori - Masculin 40-49 Da
53 CASAGRANDE IONUT Masculin 47 Master Master - Masculin 40-49 Da
43 Baiceanu Stefan Masculin 36 Amator Amatori - Masculin 30-39   BikeNature Union Da
15 Kubat Eduard Masculin 19 Elite Under 23 - Masculin 19-22 Da
22 Jozsef Attila Malnasi Masculin 23 Elite Elite - Masculin 23+ Da
44 Vuta Cristian Masculin 47 Amator Amatori - Masculin 40-49   Team CLS Da
44 Gherasim Claudiu Masculin 42 Amator Amatori - Masculin 40-49 Da
44 Bulai Petrut Masculin 44 Amator Amatori - Masculin 40-49 Da
41 Muset Lucian Masculin 1 Amator Amatori - Masculin <=18 Da
42 Szabó István Masculin 28 Amator Amatori - Masculin 19-29   Tura de Noapte - DCK Da
43 NICOLAE SLIVCA Masculin 31 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
12 Surugiu Alexandru-Razvan Masculin 16 Elite Cadeți - Masculin <16   C.S.OLIMPIA BUC. Da
15 Cazaceanu Tudor Masculin 21 Elite Under 23 - Masculin 19-22   BikeXpert Racing Team Nu
43 Ungureanu Adrian Masculin 36 Amator Amatori - Masculin 30-39 Nu
43 Avataji Paul Masculin 37 Amator Amatori - Masculin 30-39 Nu
15 Dobrin Ioan Masculin 19 Elite Under 23 - Masculin 19-22 Da
42 Tornyai Arpad Masculin 28 Amator Amatori - Masculin 19-29 Nu
41 Dogaru Daniel Masculin 15 Amator Amatori - Masculin <=18 Nu
41 Munteanu Madalin Masculin 14 Amator Amatori - Masculin <=18 Nu
44 Pascu Dragos Masculin 48 Amator Amatori - Masculin 40-49 Da
41 Lucas Muresan Masculin 18 Amator Amatori - Masculin <=18 Nu
43 Czifra Jozsef Masculin 34 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
43 Scarlat Stefan Masculin 38 Amator Amatori - Masculin 30-39   LUPII Nu
15 Luncan Serban Masculin 19 Elite Under 23 - Masculin 19-22 Da
44 Lefter Alexandru Masculin 40 Amator Amatori - Masculin 40-49 Nu
15 Marcu Adi Masculin 20 Elite Under 23 - Masculin 19-22   Torpedo Zarnesti Da
44 Chiper Radu Masculin 49 Amator Amatori - Masculin 40-49 Nu
14 Csongor Fazakas Masculin 18 Elite Juniori - Masculin 17-18 Da
22 Sarghe Florin Masculin 42 Elite Elite - Masculin 23+   CS Torpedo Zarnesti Da
41 Afarasinei Valentin Masculin 17 Amator Amatori - Masculin <=18 Da
41 Staicu Marius Masculin 18 Amator Amatori - Masculin <=18 Da
14 Ghițoc Tudor Masculin 18 Elite Juniori - Masculin 17-18 Da
22 Duca Bogdan Masculin 30 Elite Elite - Masculin 23+   Dinamo Bikexpert Superbet Da
42 Timpu Ion Masculin 20 Amator Amatori - Masculin 19-29 Da
43 Iacob Alexandru Cosmin Masculin 37 Amator Amatori - Masculin 30-39   ccv Da
33 Mindrescu Rebeca Feminin 30 Amator Amatori - Feminin 30-39 Nu
44 Frunzeanu Marian Masculin 40 Amator Amatori - Masculin 40-49   Ploiesti CYCLING Nu
15 Piciu Denis Mattew Masculin 19 Elite Under 23 - Masculin 19-22   CS. PETROLUL PLOIESTI Da
43 perianu vlad gabriel Masculin 34 Amator Amatori - Masculin 30-39   Dinamo Bikexpert racingteam Da
45 Dediu Sorin Masculin 51 Amator Amatori - Masculin 50-59 Da
44 tudora Gabriel Masculin 43 Amator Amatori - Masculin 40-49 Da
12 Andrei Carbunarea Masculin 16 Elite Cadeți - Masculin <16 Da
43 Sighiartau Otniel Masculin 36 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
44 Benea Dragos Masculin 46 Amator Amatori - Masculin 40-49   BACAU Da
43 Ciofu Vasile Masculin 38 Amator Amatori - Masculin 30-39 Da
22 Dobre Vlad Nicolae Masculin 26 Elite Elite - Masculin 23+ Nu
44 iordache gabi Masculin 41 Amator Amatori - Masculin 40-49 Da
44 Ciocan Silviu Masculin 46 Amator Amatori - Masculin 40-49 Da
41 Ciocan Denis Masculin 16 Amator Amatori - Masculin <=18 Da
41 Placani Alexandru Masculin 17 Amator Amatori - Masculin <=18 Da
42 Roman Ionut Alexandru Masculin 23 Amator Amatori - Masculin 19-29   PiciuTeam Nu
45 Lixandru Petre Masculin 57 Amator Amatori - Masculin 50-59 Nu
43 Dinca Bogdan Masculin 37 Amator Amatori - Masculin 30-39   Giant Team Romania Da
44 Ianos Andrei Masculin 40 Amator Amatori - Masculin 40-49 Da
33 Ciuntu Veronica Feminin 34 Amator Amatori - Feminin 30-39 Da