Drumul Vinului
16 mai 2015

RoadGrandTour
  • 11:00
  • Bolde?ti-Sc?eni
  2020

Drumul Vinului - 16 mai 2015, Bolde?ti-Sc?eni

Bolde?ti-Sc?eni-Crama Seciu  - anul trecut a fost poate cea mai bine primit? cursa din tot anul. Se pare c? cicli?tilor le place s? fie chinui?i. Pe vremea când eram sportiv, îi uram pe organizatorii care începeau un concurs direct în c???rare. Pur ?i simplu îi uram. Trebuia s? m? înc?lzesc înainte cel putin 30 min, s? strâng din din?i, s? transpir din start ?i, de cele mai multe ori, s? fug mul?i kilometri ca s? reprind grupul de frunte :) Vremurile s-au schimbat. Lumea este masochist?. Acum ei vor s? strâng? din din?i ?i s? transpire înc? de la început.  Anul acesta, startul se va da din vârful c???r?rii, de la Crama Seciu. Prima coborâre se va neutraliza, existând 2 ma?ini de arbitri, care vor merge ÎNCET în fa?a plutonului ?i abia cand vor ajunge pe plat, abia atunci se va da startul tehnic. Sosirea va fi la cap?tul a 4 tururi de circuit, tot la Cram?. Daca e chef, chef s? fie, m?car s? avem b?utura aproape :)
Route 2,931,408 - powered by www.bikemap.net


Concuren?ii înscri?i la TURA LUNG? vor avea de parcurs 4 ture - 96 km.
Concuren?ii înscri?i la TURA SCURT? vor avea de parcurs 2 ture - 48 km.

Startul se va da din vârful c???r?rii, de la Crama Seciu. Prima coborâre se va neutraliza, existând 2 ma?ini de arbitri, care vor merge ÎNCET în fa?a plutonului ?i abia cand vor ajunge pe plat, abia atunci se va da startul tehnic. Sosirea va fi la cap?tul a 4 tururi de circuit pentru TURA LUNG? ?i 2 pentru TURA SCURT?, tot la Cram?.

Lista participanților - Tură lungă


Nume Prenume Sex Vârstă Nivel Categorie Echipă Confirmat
6 Silagy Vlad Masculin 31 Amator   Brasov Cycling Team Da
6 GRECU Alexandru Masculin 32 Amator Da
7 Campian Horatiu-Alin Masculin 41 Amator Nu
1 Bonta Karina Feminin 28 Elite   BikeXpert Racing Team Da
7 Antonache Bogdan Masculin 40 Amator   Energy Team Da
3 Nuta Traian Cristian Masculin 52 Amator Da
7 Radu Florin Daniel Masculin 41 Amator   C.S. SPORTUL PENTRU TINE Da
9 Jipa Cezar Masculin 70 Amator Nu
7 Moisa Catalin Masculin 40 Amator   Edelweiss Da
7 Gavrila Doru Masculin 40 Amator Da
7 Pesa Alexandru Masculin 38 Amator Da
7 Munteanu Alexandru Masculin 39 Amator Nu
6 Calci?c? Gabriel Masculin 31 Amator Da
7 Angelescu Florin Masculin 35 Amator   No Limit Da
8 Arpinte Daniel Masculin 47 Amator Da
8 Popa Bogdan Masculin 45 Amator Da
7 Bustan Cosmin Masculin 43 Amator Da
8 ILIE RAZVAN Masculin 53 Amator   KTM Vredestein TEAM Da
7 Popovici Alexandru Masculin 42 Amator   Montivagant Da
7 Minca Bogdan Masculin 39 Amator   Energy Team Da
3 marza Florin Masculin 32 Elite Nu
7 marian raiculeanu Masculin 37 Amator Da
8 IONITA Bogdan Masculin 52 Amator   C.S. SPORTUL PENTRU TINE Da
7 Matei Radu Masculin 36 Amator Da
7 Bragarea Radu Masculin 44 Amator   CSB Sexatlon Bucuresti Da
6 Dulacioiu Cristian Masculin 28 Amator   Brasov Cycling Team Da
4 Iuga Zora Feminin 33 Amator Nu
7 Gheorghe Liviu Masculin 44 Amator   Edelweiss Da
7 Stan Ionel Masculin 44 Amator Nu
7 Georgescu Dragos Masculin 42 Amator Da
8 Gabor Paul Masculin 46 Amator Da
7 Bercu Vasile Masculin 42 Amator   RUTIERII MAGURELE Da
8 Radu Plesea Masculin 47 Amator Da
7 Gheorghe Decebal-Adrian Masculin 41 Amator   RUTIERII MAGURELE Da
8 Staicu Florian Alin Masculin 45 Amator   Craiova Cycling Team Da
7 Butoi Gabriel Masculin 37 Amator   C.S. SPORTUL PENTRU TINE Da
9 Florin Munteanu Masculin 59 Amator   Bicitalia Nu
7 Ciocan Andrei-Nicolae Masculin 44 Amator Da
4 Serachitopol Monica Feminin 33 Amator Da
7 Dogaru Armin Masculin 41 Amator Da
8 Moisa Iulian Masculin 54 Amator   Ideal Geiger Team Da
6 Stanciu Andrei Masculin 32 Amator Da
7 Serban Alexandru Masculin 42 Amator Nu
7 Gheorghiu Mihai Masculin 43 Amator Da
6 Grigore Adrian Masculin 34 Amator   RUTIERII MAGURELE Da
2 Gache iulian Masculin 23 Elite   C.S Dinamo Nu
7 Maslaev Andrei Masculin 42 Amator Da
8 Glas Jan Masculin 53 Amator Da
8 Gladca Dragos Masculin 46 Amator   Societatea Brasoveana pentru Ciclism Da
7 bejan catalin Masculin 38 Amator   Societatea Brasoveana pentru Ciclism Da
8 Adrian Richita Masculin 45 Amator Da
7 Nicolescu Cristian Constantin Masculin 42 Amator Da
6 RAZVAN BAZAVAN Masculin 34 Amator Da
8 Ciulei Radu Masculin 52 Amator   Grimpeur Da
7 Drimus Dorin Masculin 40 Amator   No Limit Da
8 Onn Samuel Masculin 46 Amator Da
6 Tomuta Daniel Masculin 34 Amator Da
7 Polko Ralph Masculin 44 Amator Da
7 Anghel Daniel Masculin 43 Amator Da
4 Grigore Simona - Iuliana Feminin 38 Amator Da
6 Stefan Constantin Masculin 34 Amator Da
8 Grigorescu Filip-Ilie Masculin 45 Amator   Giant Team Romania Da
6 Manea Florin-Catalin Masculin 34 Amator   HC Cycling Team Da
7 abagiu vasile Masculin 42 Amator Nu
7 Pristavu Adrian Masculin 36 Amator   Brasov Cycling Team Da
5 Ceausescu Adriana Feminin 43 Amator Nu
9 Nichiforescu Marius Masculin 59 Amator   CS EUXIN Constanta Da
6 Iordache Ionut Vlad Masculin 33 Amator   jurnaldecalator.ro Da
4 Zapodeanu Anca Feminin 30 Amator   No Limit Da
6 Bucur Vladimir Masculin 33 Amator Da
7 Sandu Marc Masculin 40 Amator   KTM Vredestein TEAM Da
8 Rafael Grigoriu Masculin 46 Amator   Cycling Team Focsani Da
6 Marin Cristian Masculin 32 Amator   Craiova Cycling Team Da
7 Andrei Colotelo Masculin 41 Amator Da
5 Radu Roxana Feminin 40 Amator   KTM Vredestein TEAM Da
8 Bacanu Florentin Masculin 45 Amator   CSB Sexatlon Bucuresti Da
8 Bogdan Stroe Masculin 50 Amator Nu
8 Iulian Cristian Doncescu Masculin 53 Amator   Slatina Cycling Team Da
7 CARSTEA Ionel-Cristian Masculin 39 Amator   Slatina Cycling Team Da
7 Cranga Alexandru Masculin 35 Amator Da
9 Bonta Alin Masculin 56 Amator Nu
8 Tuvia Junker Masculin 53 Amator   Edelweiss Da
9 Golgojan Darius Masculin 56 Amator Da
2 MATICAN Theodor Masculin 23 Elite Da
6 Buletin Andrei Masculin 32 Amator   HC Cycling Team Da
6 Olteanu Catalin Masculin 34 Amator   Edelweiss Da
7 Stoica Ionut Masculin 38 Amator   Energy Team Da
6 razvan Doica Masculin 34 Amator Nu
7 Guia Mihai Masculin 40 Amator   C.S. SPORTUL PENTRU TINE Nu
8 CIOTIC CRISTIAN Masculin 52 Amator   CS EUXIN Constanta Da
2 Ciobanu Andrei Masculin 20 Elite Da
8 Leonte Florin Masculin 53 Amator Da
7 Marc Razvan Lucian Masculin 35 Amator   CS Tibiscus - Clinica de bere Da
6 DIRNESCU DORIN Masculin 32 Amator   KTM Vredestein TEAM Da
8 Schuler Razvan Masculin 52 Amator Da
7 POPA Daniel Masculin 39 Amator   Slatina Cycling Team Da
7 DEMETRIAD TEODOR Masculin 42 Amator   DAIMON CYCLING TEAM Da
7 Doicescu Cristian Iulian Masculin 39 Amator   CS EUXIN Constanta Da
4 molnar diaconu ioana Feminin 37 Amator Da
4 Calugaru Andreea Feminin 35 Amator Da
8 SANDU Adrian Nicolae Masculin 52 Amator   C.S. SPORTUL PENTRU TINE Da
8 verigeanu catalin victor Masculin 50 Amator   COZIA RACING TEAM Da
7 Poiana Nicusor Masculin 39 Amator   VeoPower Nu
8 Ulisse Gheduzzi Masculin 49 Amator   Ideal Geiger Team Da
7 Pulp? Alexandru Masculin 39 Amator Da
7 Costan Radu Masculin 35 Amator   Cycling Team Timisoara Da
9 Cristian Stan Masculin 55 Amator Da
8 Neagu Victor Masculin 46 Amator Da
8 Buda Ciprian Masculin 52 Amator   Diamon Cycling Team Da
8 popescu mizzu Masculin 49 Amator   CSB Sexatlon Bucuresti Da
7 Mihai Andrei Masculin 35 Amator   Cycling Team Timisoara Da
7 cojocaru cristinel Masculin 39 Amator Da
6 cristescu mihnea Masculin 31 Amator   Plimbaretii Da
7 Benfenati Andrea Masculin 41 Amator   Cycling Team Timisoara Da
8 Miron Daniel Florian Masculin 54 Amator   HC Cycling Team Da
7 CALIN LAURENTIU Masculin 42 Amator   Brasov Cycling Team Da
7 Mercken Kenneth Masculin 44 Amator Da
8 Manea Costel Masculin 45 Amator Da
7 Barbu Ion Masculin 42 Amator   VeloPower Da
6 Gaita Madalin Masculin 34 Amator   Cycling Team Timisoara Da
6 Asimionesei Vlad Masculin 32 Amator Da
7 Girleanu Bogdan Masculin 39 Amator Da
8 Porumb George Masculin 51 Amator Da
8 Tarciuc Costel Masculin 45 Amator Da
7 Craiu Severian Masculin 37 Amator Da
4 Istrate Daniela Feminin 32 Amator   Brasov Cycling Team Da
6 Istrate Silviu Masculin 32 Amator   Brasov Cycling Team Da
7 Anton Mihai Paul Masculin 39 Amator   CS EUXIN Constanta Da
7 Marinache Dumitru Ionut Masculin 36 Amator Nu
3 Barbu Leonard Masculin 24 Elite   PerfectBike Da
8 Vasile Sorin Iulian Masculin 50 Amator Da
2 Bidilici Andrei Masculin 21 Elite Nu
7 Enache Dorin Masculin 43 Amator Da
8 Dumitrescu Constantin Masculin 53 Amator Da
8 Burcescu Mihai Masculin 52 Amator Da
3 Nitu Adrian Masculin 30 Elite   Giant Team Romania Da
2 Porumb George-Andrei Masculin 19 Elite Da
6 Popa Adrian Masculin 28 Amator   KTM Vredestein TEAM Da
8 isac ciprian Masculin 52 Amator Da
6 cojocaru dragos Masculin 33 Amator Da
7 Staicu Razvan Masculin 44 Amator   BikeXpert Racing Team Da
7 popescu Ionica Masculin 41 Amator Da
7 George Mandita Masculin 39 Amator Da
3 Airinei Adrian Masculin 32 Elite Da
3 Grozea Alexandru-Danut Masculin 25 Elite   C.S.Conpet Ploiesti Da
6 Danila Octav Masculin 31 Amator   Edelweiss Da
6 Mihai Traian Ion Masculin 30 Amator   Seeds Racing Team Da
6 Amariutei Andrei Masculin 32 Amator   Grimpeur Da
6 Stan George Cristian Masculin 30 Amator   NoMad Merida CST Da
7 Damian Dan Masculin 40 Amator   CS Tibiscus - Clinica de bere Da
7 Ovidiu Danciut Masculin 44 Amator   Racing Bike Pro Da
7 Balanica Andrei Masculin 36 Amator Da
7 Leu Cristian Masculin 44 Amator   Craiova Cycling Team Da
8 Cristian Ionescu Masculin 51 Amator Da
8 Sava Adrian Masculin 46 Amator Da
3 Plesea Valentin Masculin 27 Elite Da
3 Ionut Sdraila Masculin 27 Elite Nu
3 daniel crista Masculin 29 Elite Da
9 georgiadis georgios Masculin 55 Amator Da
8 Nita Adrian Masculin 51 Amator Nu
8 Morcov Stefan Masculin 47 Amator Da
7 Almarichi-Vlad Marius Masculin 38 Amator Da
6 Duta Ionel Masculin 29 Amator   Felt Sidi Da
7 hategan Paul Masculin 36 Amator Nu
6 Miu Florin Masculin 34 Amator Da
8 Bran Viorel Masculin 45 Amator Da
7 Anton Alexandru Masculin 42 Amator   CSB Sexatlon Bucuresti Da
1 Dumitru Irina Feminin 27 Elite Da
4 Cotea?? Ana-Maria Estera Feminin 25 Amator   PerfectBike Da
7 Dragomir Adrian Masculin 39 Amator Da
3 Molnar-Diaconu Alex Masculin 33 Elite Da
3 Juganaru Razvan Masculin 35 Elite Da
7 Dinu Vlad Masculin 36 Amator   Felt Sidi Da
7 Truta Ion Sergiu Masculin 41 Amator Da
8 Bruseker Carel Masculin 53 Amator Da
7 Scarlat Stefan Masculin 37 Amator Da
8 Lahaye stephane Masculin 53 Amator Nu
3 Dumitru Bogdan Masculin 25 Elite Da
7 Gheorghe Costin Masculin 41 Amator   Edelweiss Da
3 Anghelache George Daniel Masculin 37 Elite Da
6 Birsan Antonio Masculin 30 Amator Da
9 Buga Miki Masculin 58 Amator Da
3 Poenaru Alexandru Masculin 25 Elite Da
7 Neagu Ionut Masculin 37 Amator   Societatea Brasoveana pentru Ciclism Da



Lista participanților - Tură scurtă


Nume Prenume Sex Vârstă Nivel Categorie Echipă Confirmat
3 Istrate Georgian Eduard Masculin 25 Amator Da
2 Velicu-Dordea Miriam Feminin 44 Amator   Montivagant Da
4 Gheorghita Eugen Masculin 53 Amator Da
3 Jambore Mihai Masculin 37 Amator Da
4 Ion Dragos Masculin 43 Amator Da
4 Vasilescu Florin Masculin 40 Amator Da
3 Marasescu Mihai Masculin 38 Amator Da
3 ispir valeriu Masculin 38 Amator Da
2 DENISA ROMAN Feminin 44 Amator Nu
4 Gagniuc Gheorghe-Narcis Masculin 54 Amator Nu
8 Baciu Claudiu Masculin 49 Amator   MT CYCLING Da
4 Dragutel Cezar Masculin 48 Amator Da
3 Deveseleanu Florin Masculin 34 Amator Nu
3 Iorga Alex Masculin 38 Amator Da
3 Cioica Ioan Stefan Masculin 29 Amator Nu
4 Apostu Constantin Masculin 65 Amator Nu
3 Hamdan Ali Masculin 36 Amator Da
4 Colica Cristian Masculin 46 Amator Nu
3 Rusu Cristian George Masculin 38 Amator Da
3 Buc?taru Bogdan-Paraschiv Masculin 23 Amator Nu
3 Petculescu Radu Masculin 37 Amator Nu
7 Soare Cristian Masculin 39 Amator Da
4 Georgescu Stefan Masculin 43 Amator Nu
3 Savin Bogdan Masculin 37 Amator Da
4 Manea Marius Masculin 47 Amator Da
1 Vulpe Alexandra Feminin 32 Amator Nu
1 Bunea Ruxandra Feminin 31 Amator   Daimon Cycling Team - Green Arrows Da
4 Grecescu Emanoil Masculin 48 Amator Da
3 Banica Andrei Masculin 16 Amator Da
4 Costache Mihai Masculin 41 Amator Nu
4 Badoiu Cristian Masculin 53 Amator Da
3 Vlad Stoica Masculin 25 Amator   HC Cycling Team Da
2 Badoiu Maria-Cristina Feminin 53 Amator Da
3 Rusu Mihail Masculin 32 Amator   Cogeme Cycling Club Da
2 Sander Viki Feminin 40 Amator Da
3 Lupu Razvan-Cristian Masculin 32 Amator   Montivagant Da
4 Radu Laurentiu Masculin 43 Amator Nu
4 Velicu-Dordea Andrei Masculin 43 Amator   Montivagant Da
4 Oancea Florin Masculin 43 Amator Nu
1 Dumitriu Ina Feminin 34 Amator Nu
4 Stanciulescu Razvan Toma Masculin 42 Amator Da
3 Leasu Daniel Masculin 27 Amator   HC Cycling Team Da
4 Vladimir Nitoiu Masculin 43 Amator Da
4 Lucretiu Dumitrescu Masculin 49 Amator   POWERADE Team - C.S.Conpet Da
3 Eugen Ignat Masculin 27 Amator   HC Cycling Team Da
2 soare oana Feminin 40 Amator   Cycling Team Focsani Da
4 Blid Razvan Masculin 54 Amator   HC Cycling Team Da
3 Baloiu Mihai Masculin 35 Amator Da
1 Baloiu Elena Feminin 37 Amator Da
3 Dumitrana Constantin Masculin 29 Amator Da
3 Manolea Daniel Masculin 31 Amator Da
4 ghilt cristian Masculin 45 Amator Nu
3 Stancu Victor Masculin 32 Amator Da
4 Vesparu Dorin Masculin 43 Amator Da
4 Tiper Alex Masculin 43 Amator Da
3 Marcu Eugen Masculin 35 Amator Da
4 Carstea Andrei Masculin 40 Amator Nu
4 kacso cosmin Masculin 40 Amator Da
4 Radu Daniel Masculin 40 Amator Da
4 Popa Robert Masculin 41 Amator   Felt Sidi Da
4 Ioan Eduard-Laurentiu Masculin 42 Amator   MT RACE Da
3 Voicu Lucian Masculin 34 Amator Da
1 Vasile Isabella Feminin 20 Amator Da
3 Ciolacu Tudor Masculin 20 Amator Da
1 Ciolacu Andreea Teodora Feminin 23 Amator   C.S.Conpet Ploiesti Da
3 Gageanu Sorin Masculin 36 Amator Da
3 Barbu Cristian Masculin 39 Amator Nu
4 Stefanidis Antonio Masculin 48 Amator Da
4 Oprea George Masculin 42 Amator   POWERADE Team - C.S.Conpet Da
3 Puiu Mihai Masculin 39 Amator Da
4 Teodorescu Bogdan Masculin 40 Amator   Energy Team Nu
2 Ioan Andreea-corina Feminin 40 Amator   MT CYCLING Da
7 Ilie Ovidiu Masculin 44 Amator Da
3 ene george Masculin 27 Amator   Mannesmann Team Da
4 eremie eugen Masculin 41 Amator Da
3 Grozea Alexandru Masculin 30 Amator   OUTDOOR&BIKE Da
4 Panaitescu Nicusor Masculin 47 Amator   POWERADE Team Da
9 Bituleanu Emil Masculin 59 Amator Da
3 Horjea Andrei Masculin 30 Amator   C.S Conpet Ploiesti Da
3 giugulea cosmin Masculin 34 Amator   ROBIKE Da
4 Ionescu Danes Masculin 41 Amator Nu
3 Lazarescu Marius Masculin 39 Amator Da
3 SURDU RADU Masculin 34 Amator Da
3 Olariu Casian Masculin 38 Amator Da
3 ifrim george Masculin 38 Amator Da
3 Vlad Stoica Masculin 39 Amator Da
4 Gherghiceanu Dumitru Masculin 65 Amator   Sound Mind Sound Body Team Da
4 Rosca Razvan Masculin 50 Amator Da
1 Badoiu Ilinca Feminin 19 Amator Da
3 Catalina Silvian Masculin 32 Amator Da
4 Bivol Eduard Masculin 49 Amator Nu
3 Badoiu Bogdan Masculin 25 Amator Da
3 Mihai Pavel Masculin 20 Amator   Felt Sidi Da
4 marius pacuraru Masculin 52 Amator Da
3 Balaceanu Florin Masculin 20 Amator Da
3 mihai plesea Masculin 29 Amator Nu
3 Ionescu Georgian Masculin 34 Amator Da
4 Marinof Gabriel Masculin 53 Amator Da
4 Rusinaru Titel-Elvis Masculin 43 Amator   CS Tibiscus Clinica de Bere Da
4 Lebu Bogdan Masculin 46 Amator   C.S. SPORTUL PENTRU TINE Da
3 Racoviteanu Andrei Masculin 26 Amator Da
4 Minculescu Razvan George Masculin 51 Amator Da
4 Ilicea Adrian Masculin 48 Amator Da
2 IONESCU DORIANA-MARIA Feminin 41 Amator Da
3 Nita Valentin Masculin 36 Amator   BikeXpert Racing Team Da
4 IORDAN EDUARD Masculin 42 Amator Da
4 Vasile Nicolae Masculin 42 Amator Da
2 Negulescu Daniela Feminin 41 Amator Da
4 Gheorghe Marcel Masculin 43 Amator   CARBONBIKE TEAM Da
4 Stanciulescu Octavian Masculin 52 Amator Da
3 Dumitrescu Gerhard Masculin 21 Amator   C.S.Conpet Ploiesti Da
3 Bujor Cristian Masculin 34 Amator Da
3 Munteanu Madalin Masculin 37 Amator Da
4 Cujbescu Alexandru Masculin 41 Amator Da
2 Ileana Albu Feminin 46 Amator Da
3 Tomescu Alexandru Masculin 31 Amator   Seeds Racing Team Da
3 Ignat Ovidiu Masculin 36 Amator Da
4 Sraer Bogdan Masculin 43 Amator   Marco Pantani Nu
3 Turcu Sabin Masculin 33 Amator Da
4 PANA NICUSOR Masculin 50 Amator Da
4 Nadastean Bogdan Masculin 43 Amator   CS Tibiscus - Clinica de bere Da
3 Bajescu Vlad Masculin 21 Amator Da
4 Ovreiu Sorin Masculin 49 Amator Da
3 Grosu Alexandru Masculin 31 Amator   CS Tibiscus - Clinica de bere Da
3 Preda Cornel Alexandru Masculin 36 Amator   BBB Cycling Team Da
1 Sarateanu Mihaela Feminin 37 Amator Da
3 Radbata Cata Masculin 39 Amator Da
4 Dumitrescu Gabriel Masculin 41 Amator Da
3 PETRICA BECHERU Masculin 36 Amator   ROBIKE Da
3 Iordache Stefan Masculin 39 Amator   POWERADE Team - C.S.Conpet Da
4 florea petrisor Masculin 41 Amator Da
1 Burlacu Anca Feminin 39 Amator   Ericsson Da
4 Dragan Ionut Masculin 41 Amator   BikeXpert Racing Team Da
3 Alupoae Dan Mihai Masculin 23 Amator Da
3 Roman Nelu Masculin 39 Amator Nu
3 Frunzeanu Marian Masculin 39 Amator Da
3 Petre Liviu Bogdan Masculin 39 Amator Da
3 Tudorache Cristian Masculin 39 Amator Nu
4 Preda Eugen Radu Masculin 52 Amator   BBB Cycling Team Da
3 Macarescu Eduard Masculin 39 Amator Da
3 ionut Andrei Masculin 21 Amator   Cs.Petrolul Ploiesti Da